Ložnice, kterou proudí energie. Jak si ji zařídit podle Feng Shui?

Necítíte se ve své oáze klidu zrovna komfortně? Je čas na změnu. Zařiďte si svou ložnici podle Feng Shui a užívejte si energie, která se rázem rozproudí mezi čtyřmi stěnami.

Spánkem podle posledních statistik trávíme až třetinu svého života. Je proto důležité, abychom si v ložnici vybudovali příjemnou a ničím nerušenou atmosféru, ať není nijak ovlivněna jeho kvalita. Staré čínské učení může ke kvalitě spánku výraznou měrou přispět.

Plakáty pro navození útulnosti

Feng Shui je staré čínské učení snažící se nastolit harmonii v prostoru, a tím umožnit ničím nerušené plynutí energie čchi. Aby došlo k naplnění účelu, vaším prvním krokem bude pořízení útulného prvku do vaší ložnice. Nabízí se plakáty do ložnice, které mají nést uklidňující vzor, prvek nebo obraz. Ideální volbou jsou zelená zákoutí deštných pralesů nebo palouky poseté květinami, jež v člověku vyvolávají mír a neutichající klid.

Postel bez úložného prostoru a s čelem

Plakáty však nejsou to jediné, co podpoří volné proudění energie stojící za příjemným vnitřním pocitem. Velkou pozornost klaďte na výběr postele, která by měla být bez úložného prostoru. Feng Shui říká, že by se pod naším lože nemělo nic skladovat. Každá věc má totiž svou energii a čím více jich budete pod postelí skladovat, tím méně vlastní energie budete v prostoru mít. Je to zkrátka jednoduchá rovnice.

Kromě toho upřednostněte postel s čelem. Mluvíme nejen o módním prvku lože, ale také o části navozující pocit bezpečí, který během spánku cítíme. Díky čelu postele máme pocit, že jsme chráněni, což umocňuje kvalitu spánku během noci.

foto: Dovido.cz

Rozbité věci nemají ve Feng Shui ložnici místo

I když by se v této pomyslné oáze klidu nemělo nacházet příliš zbytečností, přesto se zde najde řada věcí, kterých se nechceme vzdát a které se mohou vlivem používání rozbít. V okamžiku, kdy se nepříjemný scénář naplní, je zapotřebí danou věc opravit. Ať už to jsou skříně do ložnice, stolní lampička nebo stropní svítidlo, rozbité věci nemají v takto zařízené ložnici místo. Začněte s opravou co nejdříve, ať nedojde k narušení kolující energie.

Tlumená světla nejen pro nastolení romantiky

Co v ložnici naopak své čestné místo má, jsou tlumená světla. Tento prvek zde neumísťujeme proto, abychom nastolili romantickou atmosféru, ale abychom jejich intenzitu přizpůsobili podle své nálady. Člověk zkrátka nemá vždy chuť na plné, zářivé osvětlení místnosti, někdy touží po chvilce intimnosti, kterou menší intenzita svítidel nastolí během okamžiku.

Další tipy, jak si zařídit ložnici podle Feng Shui

  • Čím méně zrcadel, tím lépe (zrcadla zásadně nevěšíme naproti postele nebo oknu)
  • Pohodlí vždy na prvním místě (platí, že čím více si odpočinete, tím klidnější budete po následující den)
  • Mějte neustále uklizeno (úklid je zkrátka základem)
  • Preferujte sudá čísla (mějte zkrátka všechno do páru)
  • Při výběru materiálu volíme dřevo a pravidelné tvary

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu