Moderní podlahová krytina? Jasnou volbou je pro vás vinyl

Když se řekne moderní podlahová krytina, mnoho z nás si představí právě vinyl. Vinylové podlahy jsou v dnešních dnech nesmírně oblíbené a není se čemu divit. Přináší totiž široký výběr vzorů, kvalitní imitace přírodní materiálů, odolnost i dlouhou životnost.

PVC zpátky na scéně

PVC v podobě vinylové podlahy se dostává opět na výsluní a začíná předbíhat i podlahy laminátové. Vinyl je totiž jen jiný název pro PVC, u kterého došlo k vylepšení vzhledu i vlastností. Vinyl lze pokládat v několika variantách, a to lepené vinylové dílce, zámkovou vinylovou podlahu či jako samolepící vinylovou podlahu.  

zdroj: pxhere.com

Výhody vinylu  

Vinylová podlaha má skvělé termoizolační i akustické vlastnosti, jen malý tepelný odpor, navíc jsou tyto podlahy voděodolné a hodí se do kuchyní i koupelen, přičemž nestudí jako klasická dlažba. Vinyl se také poměrně snadno pokládá a nijak speciálně vás nezatíží ani jeho údržba. Vybírat si můžete z široké nabídky vzorů i imitací přírodních materiálů.

Nevýhody

I vinyl skýtá některé nevýhody. Za nevýhodu můžeme považovat cenu za vinyl, která se pohybuje standardně kolem 500 Kč za metr čtvereční. Pokud si zvolíte vinylovou podlahu lepenou, zaplatíte méně, u click systému si ovšem připlatíte.

Komfortní nášlap

Vinylová podlaha přináší komfort pro vaši chůzi. Pásy podlahy se totiž skládají z několika vrstev, pevné spodní vrstvy, která zaručuje pevnost, odolnost a zvukotěsnost. Dále následuje vrstva speciální fólie se vzorem. Vinyl přitom může imitovat strukturu dřeva, dlažby, kamene či betonu.

zdroj: pxhere.com

Snadná údržba

Velkou předností vinylových podlah je i jejich nenáročná údržba a voděodolnost. Vinylovou podlahu také jen tak nepoškrábete a těšit se z její životnosti můžete dlouhé roky. Snižuje také kročejový hluk, tedy i chůze naboso po takové podlaze je velmi tichá a příjemná.

Autor: Daniela Nováková
zavřít reklamu