Modrá je dobrá aneb 5 důvodů, proč by měla mít modrá místo i ve vašem interiéru

Modrá barva je na poli interiérových doplňků a nábytku stálicí, která nikdy nezklame. Působí elegantně, příjemně na pohled a dodává interiéru na útulnosti. Nebojte se modré barvy a její studenosti. Se správným odstínem modré bude váš interiér působit jedinečně a velmi přívětivě.

Klid

Modrá je barvou klidu. Podle psychologů působí zklidňujícím vlivem na lidskou psychiku. Z těchto důvodů je modrá barva ideální volbou do kanceláří i dětských pokojů. Neruší, podobně jako výrazné barvy, a podporuje soustředění. Doplňky v modré barvě se však hodí i do obývacích pokojů či ložnice.

Klasika

Modrá barva není ničím příliš výstředním a klasickou tmavě modrou barvu můžeme považovat za klasiku. Jedná se o nadčasový a elegantní odstín, který se uplatňuje i v moderních interiérech. Klasická modrá je o něco tmavší, ale velmi oblíbená je dnes také barva nebesky modrá, azurová či mintová.

zdroj: pixabay

Útulná

Pokud modré barvě ve vašem interiéru povolíte více, například vymalujete stěnu modře či si pořídíte modrou sedací soupravu, propůjčíte interiéru dávku útulnosti a jakési lehké tajemnosti. Tmavě modré odstíny v kombinaci s vhodnými dekoracemi, například ve zlaté či stříbrné barvě, působí až velkolepě a umí příjemně okouzlit i uklidnit.

Kombinovatelná

Modrá barva se také dobře kombinuje s dalšími dnes velmi moderními barvami, kterými je černá a bílá. Navíc se modrá barva skvěle hodí k barvě přírodního dřeva. Máte-li doma například zlatavé parkety, je pro vás modré křeslo, sedací souprava či komoda dobrou volbou.

zdroj: piqsels

Letní

Modrá je podobně jako žlutá a zelená barvou léta. Dopřejte si do vašeho domova modré dekorace a doplňky, které podpoří letní náladu ve vašem interiéru. Zvolit můžete i námořnický styl či jemnější klasiku.

Autorský text | foto: piqsels, pixabay

Autor: Daniela Nováková
zavřít reklamu