Modrá je dobrá. Inspirujte se při rekonstrukci!

Nemusíte rovnou rekonstruovat celý byt, stačí menší zásah, například rekonstrukce jedné místnosti, v dalších místnostech jen vyměnit pár doplňků a získáte prostor s opravdovou noblesou. Do jednoho takového bytu jsme se podívali. Tam vše změnila modrá.

Kuchyňský ostrůvek

Majitelé bytu se nastěhovali krátce po jeho rekonstrukci, a tak nebylo mnoho co měnit. Vadila jim pouze kuchyňská linka ve tvaru do „U“, navíc v ostře červené barvě. Šlo o moderní kuchyň, která ovšem s prostředím jaksi neladila. Proto využili služeb bytové designérky a kuchyň si nechali navrhnout úplně novou. Designérka svůj úkol pojala vskutku šarmantně a nápaditě. Hlavní změnu provedla změnou „U“ tvaru kuchyně na verzi s kuchyňským ostrůvkem.

Možná vás překvapí, že nakonec kuchyně s ostrůvkem zabírá méně prostoru než tvar do „U“. To je zajímavá informace, pokud se chystáte renovovat kuchyň nebo pro ni nemáte moc prostoru. Kuchyňský ostrůvek nabízí navíc mnohem více pracovních i úložných ploch. Navíc a zcela netradičně jsou právě zde umístěny spotřebiče, jako například trouba, myčka i velký dřez na mytí nádobí. „Čistotu“ kuchyňských tvarů by rušilo umístění digestoře, a tak se majitelé rozhodli, že se obejdou bez ní. Využijí možnost, že kuchyň je ze všech stran uzavíratelná a má velká okna, kterými lze větrat.

Zákoutí pro přípravu kávy

Další skvělou „vychytávkou“ byl návrh takzvaného kávového koutku. Místo, kde stávala vysoká skříň, se mohlo využít jinak, protože úložných prostor již díky kuchyňským skříňkám a kuchyňskému ostrůvku byl dostatek. Designérka jedinečně využila prostor pro kávovar, varnou konvici a další spotřebiče a věci, které by na kuchyňské lince či na kuchyňském ostrůvku překážely. V kuchyni se díky novému uspořádání mohou pohybovat bez problému dva lidé, aniž by si překáželi.

Modrá je dobrá

Zvolená modrá barva v kombinaci s bílou vytvořily velmi elegantní prostor, jehož prvky se přenesly i do ostatních místností, takže při otevření velkých dveří do dalších částí prostoru působí velmi kompaktně a vytváří vlastně jeden větší otevřený prostor. Nesmíme zapomenout, že součástí kuchyně je i jídelní prostor, který je tvořen, jak jinak, modrou a bílou. Jídelní židle s modrým čalouněním připomínají křesílka, stůl je v barvě bílé s modrým prostíráním.

Jemné barevné doplňky

Vzhled noblesy je podpořena doplňky v barvě antracitově šedé a zlaté. Modrá se zlatou působí opravdu vznešeně, ať už jde o svícny na stole, lampy a lampičky, zlaté rámy grafik nebo takové drobnosti, jako jsou kliky u dveří či baterie u bílého dřezu. Všemu bezpochyby „nahrávají“ vysoké stropy, které například v kuchyni byly nesmyslně sníženy sádrokartonovým podhledem. Dřevěná podlaha i dveře jsou samozřejmostí, dveře jsou natřeny nabílo. Vše barevné krásně ladí a celý byt nyní působí vzdušně a vskutku luxusně.

Přizvat si k rekonstrukci bytového designéra, jak vidíme, nemusí být od věci. Samozřejmě je to investice navíc, i proto vám přinášíme inspiraci na těchto stránkách, kterou můžete využít, a zároveň i ušetřit!

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu