Muž proměnil tento newyorský apartmán v místo, kde na vás bude dýchat minulost

Když se Shawn Henderson dozvěděl o tomto prostorném bytě nacházejícím se v New Yorku poprvé, říkal si, že do něj nepůjde, protože mu v něm chybí hned několik věcí, které pro něj do té doby byly nezbytností. A to například tělocvična, garáž nebo vrátný. Když se však do budovy z devatenáctého století podíval osobně, změnil názor. A tak začala proměna tohoto bytu v místo, kterému můžeme říkat domov.

V bytě muž najde vše, na co si jen vzpomene

Ze všeho nejdřív muž odstranil stěnu dělící obývací pokoj od jídelního prostoru, aby dosáhl co největšího prosvětlení prostoru. Jednu z ložnic proměnil v prostornou šatnu, nechybí ani stylová koupelna. Všechny tyto úpravy však dělal v duchu zachování historického působení budovy.

Barevná paleta je příjemná, prostoru dodává na útulnosti

Stěna v kuchyni byla obložena bílou cihlou, strop snížil a přidal ladící osvětlení. V obývacím pokoji pak byl strop zvýšen, aby došlo k vytvoření prostoru pro umístění masivních dřevěných trámů. Jediným originálním prvkem v celém bytu byla původní dřevěná podlaha z borovicového dřeva. Tuto podlahovou krytinu nechal muž jemně zesvětlit. Hendersenovi se líbí kombinace černé, šedé a čokoládově hnědé barvy, proto se je rozhodl použít také v tomto bytě. Poté, co vejdete do prostoru, budete se zde cítit velmi příjemně.

Obývací pokoj je přehlídkou pohodlí

V obývacím pokoji si můžete všimnout pohodlné pohovky ve světle šedé barvě, která je z obou stran doplněna lampami a vintage křesly. Je zde dost místa na sezení nejen pro muže, ale i jeho přátele. Protože se jedná o ryze mužský byt, nachází se v obýváku také skříňka na jeho zásoby alkoholu. Ta je vyrobena z původně ptačí klece. Nyní slouží jako bar. Malý krb určený k dekorativním účelům obývací pokoj dokáže zahřát minimálně na pohled.

Jídelna jako ze středověku

Jídelně vévodí velký jídelní stůl spolu se staršími židlemi, nechybí ani lustr, na němž si můžeme všimnout zlatých detailů stejně tak, jako ve zbytku místnosti. Ačkoliv je celý byt zařizován v poměrně historickém duchu, v kuchyni najdeme vše, co by mohl potřebovat člověk v současnosti. Kuchyňská linka je dokonalou kombinací čokoládově hnědé barvy s černou, bílá je v kontrastu.

foto: STEPHEN KENT JOHNSON

Ložnice je plná světla

Ložnice je zařízena poměrně jednoduše, velkou roli zde hraje kombinace světlých tónů spolu s hořčicovou barvou, kterou najdeme na čele postele, ale i na lůžkovinách. I zde se nachází zlaté akcenty. Koupelna v sobě kloubí kombinaci černé barvy s korkovými stěnami, které tomuto malému prostoru dodávají na tolik potřebné originalitě.  

Zdroj: housebeautiful | foto: STEPHEN KENT JOHNSON

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu