Muž změnil svoje schodiště ve vinný sklep, který pojme až 156 lahví

Téměř každý z nás vypije až několik litrů vína ročně. Avšak jen málo domácností má doma podmínky uzpůsobené k jeho skladování. Proč je tomu tak? To nikdo neví. Pokud se i vy chcete inspirovat tím, jak skladovat lahve se svým vínem, podívejte se na náš dnešní tip!

Průměrný americký občan vypije za rok kolem 11 litrů vína, ale jen jedna z padesáti domácností má doma prostor, kde lze těchto zhruba 15 lahví skladovat. To však není případ tohoto australského stavitele, který vymyslel, jak skladovat víno bez toho, abyste si doma museli postavit celý vinný sklep. Jeho vlastní „sklep“ pojme až 156 lahví vína, ale nezabere ani centimetr místa navíc. Zajímá vás, jak to všechno udělal?

Sklep, který stál téměř 3500 dolarů

Murray Berrill z Austrálie se rozhodl, že svůj vlastní vinný sklep umístí do schodiště, které je součástí jeho domu. Díky tomu může po cestě z ložnice do kuchyně vzít jednu lahev po cestě jen tak, kdykoliv se mu zachce. Odhaduje se, že za toto svoje inovativní schodiště Murray utratil téměř 3 500 dolarů. Tento důmyslný vinný sklep je plně izolován, a má dokonce i vestavěný teploměr, který hlídá, aby bylo víno v té nejlepší kondici.

Dočká se sklep i dalších vylepšení?

Australan se jednou vyjádřil dokonce i o tom, že přemýšlí nad tím, zda do svého vinného sklepa ve schodišti nepřidá i chladicí jednotky, které by zajistily, aby bylo všechno jeho víno skladováno při správné teplotě. Tento důmyslný vynález zaujal lidi po celém světě. Murray vymyslel způsob, jak využít místo v interiéru co nejefektivněji. Ačkoliv se do tohoto „vinného sklepa“ vleze 156 lahví, na první pohled byste to vůbec nepoznali.

autor: Murray Berrill

Víno můžete skladovat i mnoha jinými způsoby

Ačkoliv se jedná o velmi jedinečný nápad, mohl Murray vymyslet skladování svých lahví s vínem i způsoby, které by mu ušetřily nemalé peníze. Jednou z možností je například instalace konstrukce na stěnu, ze které „trčí“ stojany, na které lze vinné lahve pokládat. Někteří pak neinvestují vůbec a ke skladování používají jinak prázdnou skříň.

Dalším důmyslným vynálezem pak mohou být dveře v kuchyni, po jejichž otevření se nedostanete do dalšího pokoje, nýbrž do výklenku, ve kterém je ukrytý stojan s vínem.

autor: Murray Berrill

Stojan na víno však nemusí být jen ukrytý, ale klidně i na první pohled viditelný. Na trhu dnes můžete sehnat nejrůznější designové stojany na víno, které se mohou stát plnohodnotnou součástí vašeho interiéru. Ať už jde o kovový či dřevěný stojan. Do těchto stojanů sice nepřidáte teploměr, ani chladicí zařízení, ale získáte něco, co navíc i skvěle vypadá.

V případě, že máte schodiště, pod kterým nic není a je tam jen volný prostor, můžete stojany na víno uložit i tam. Pokud máte naopak schodiště na způsob pokojíčku Harryho Pottera, můžete z této místnosti vytvořit naprosto dokonalý vinný sklep.

Mezi naprosté unikáty ve skladování vína pak může být například vinný sklep v podlaze. Za ten byste si však museli připlatit. Jeden takový můžete najít pod názvem Spiral Cellar a stojí mezi 20 až 70 tisíci dolary.  Takovýto sklep pojme dokonce až 1900 lahví vína, což jsou zásoby, které vystačí i vašim dětem.

autor: Genuwine Cellars

A malá rada nakonec. Nezáleží ani tak moc na tom, jakým způsobem víno skladujeme jako na tom, zda jsme schopni jej správně uchovávat. Protože teplota hraje větší roli než vzhled vinného sklepa.

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu