Nábytek z palet hýbe světem. Pořiďte si také svůj jedinečný, levný a praktický kousek

Vyrobit si vlastní nábytek z palet je báječná věc. Výborně vypadá a je velmi originálním doplňkem snad každého interiéru. Navíc je to jednoduché. Využití palet pro výrobu menších či větších kousků nábytku do bytu, na balkon či zahradu vás určitě nadchne, a práci s paletami si budete chtít také vyzkoušet!

Rámečky na obrázky

Zbavte se pokušení použít jakoukoli paletu. Některé mohou být chemicky ošetřeny nebo byly použity pro přepravu jedovatých materiálů. Používejte palety, které mají razítka označující jejich původ. Na zavěšení rámečků použijte trubku, na níž se rámy pověsí. Ty jsou navrženy tak, aby se kresba dala snadno vyměnit, a tím proměnit vzhled celého interiéru. Jde o velmi cenově dostupný a jednoduchý projekt.

Jídelní stůl

Rodinná večeře u elegantního stolu ve skandinávském stylu? Není problém! Jelikož budete potřebovat rovnoměrný povrch, paletu budete muset překrýt prkny. Ta pak natřete bílým lesklým lakem, tak se ze stolu budou odstraňovat nečistoty nejlépe. Základy podstavců můžete použít od IKEA, takže se opět jedná o finančně dostupný projekt. Přesný návod najdete na webu Scraphacker.com.

Piknikový stolek

Jedinečný doplněk na zahradu. Projekt je originálně jednoduchý – namořené, případně dle vaší libosti nalakované palety jednoduše naskládáte na sebe. Nepotřebujete ani hřebíky, ani lepidlo. Ideální je použít dvě palety, stoleček je pak správně vysoký (respektive nízký), že kolem stačí rozmístit ozdobné polštáře na sezení a party může začít!

Paletová pohovka

Opět budete pracovat se dvěma vrstvami palet na sobě. Položte vždy dvě palety vedle sebe tak, aby vám vznikl rohový prostor. Pak položte druhou vrstvu palet. Projekt je potřeba doplnit na míru vyrobenými sedáky a polštáři, aby dokonale odpovídaly velikosti palet. Ty natřete barvou, která vám bude s interiérem i doplňky a polštáři skvěle ladit. A když pohovku doplníte konferenčním stolkem…

Stolek z palet

Bezstarostnou atmosféru pokoje s paletovou pohovkou skvěle doladí konferenční stolek z palet, respektive z jedné palety. Pečlivě ji obruste a vhodně nalakujte, můžete přidat zakoupená kolečka nebo nožky či ji nechat tak, jak je. Výhoda stolku je v tom, že tvar palety vám sám o sobě vytvoří poličku, například pro uložení knih, časopisů, notebooku, brýlí a podobně.

Skromná dřevěná paleta se stane vaším nejlepším přítelem, zejména pokud jste fanoušky recyklace. Transformace těchto zdánlivě nepoužitelných prvků do úžasných nábytkových projektů se stala obrovským hitem a otevírá příležitost i vašemu vlastnímu kreativnímu myšlení a tvorbě!

Autor: Karel Mareš
zavřít reklamu