Nečekaná návštěva? Jak váš domov uvést do pořádku během několika minut?

Není moc jiných situací, které nám, jak se říká, zmrazí úsměv na rtech tak, jako je nečekaná návštěva. Zejména tehdy, pokud náš domov není zrovna ve stavu, aby ho ostatní mohli vidět. Jak tedy zvládnout nepořádek v domácnosti, když vám kamarádka, tchýně, kolegyně či kdokoli jiný s radostí oznámí, že během čtvrt hodiny je u vás?

Zapalte vonnou svíčku a pusťte tichou hudbu

První trik k zdánlivě připravenému domovu pro hosty je velmi jednoduchý a jeho cílem je vytvoření příjemné vůně. Mnoho lidí přehlíží sílu vůní, pravdou ale je, že velmi dobře navozují atmosféru klidu a příjemné nálady. Typ vůně můžete přizpůsobit ročnímu období například tak, aby v zimě působila vůně útulně a v létě energicky. Dalším tipem je nechat na pozadí hrát tichou a uklidňující hudbu.

Úklid zaměřte především na povrchy

Dalším bodem na seznamu je samozřejmě rychlý úklid, při kterém se vypořádáte s nepořádkem, který lze snadno urovnat. Soustřeďte se na to, co je vidět a co lze opravdu udělat rychle. Pokud je na gauči rozházená deka ze včerejšího večera, složte ji a vraťte na místo. Načechrejte všechny polštáře na sedací soupravě a otřete povrchy, jako je konferenční stolek v obývacím pokoji nebo kuchyňská linka. Pokud nemáte čas na úklid veškerého volně se „povalujícího“ oblečení a podobně, odneste vše do ložnice, tam návštěvy většinou nezveme. Uklidíte to později.

Rychlé vysátí zajistí, že váš domov bude působit čistě, samozřejmě v rámci úspory času vysajte především prostory, ve kterých se budete zdržovat. Nezapomeňte přejet vysavačem nebo válečkem na textil sedačku a křesla, zejména pokud si na nich vaši čtyřnozí miláčci rádi zdřímnou. Vaši hosté a jejich černé kalhoty vám poděkují.

Čistá koupelna.
zdroj: unsplash.com

Místnost, kde budou hosté sami

Nezapomeňte věnovat několik minut toaletě a koupelně. Jsou to s největší pravděpodobností jediné místnosti ve vaší domácnosti, kde hosté stráví nějaký čas o samotě, a budou tak mít možnost si je důkladně prohlédnout. Otřete povrchy a zrcadla dezinfekčními ubrousky a čističem na sklo, podle potřeby doplňte toaletní papír a mýdlo na ruce, připravte čisté ručníky, vysypte odpadkový koš a je hotovo.

Každé občerstvení se počítá

Cesta k srdcím hostů vede vždy přes jídlo, proto se kromě úklidu vyplatí nechat si určitý čas také na přípravu rychlého občerstvení. Nemusíte mít zrovna čerstvě napečeno. Velkou službu udělají i tyčinky, sušenky či oříšky, olivy a kousek sýra. I když si hosté nenabídnou, vaši snahu ocení.

Květiny dokáží zázraky

Čerstvé řezané květiny nebo zeleň obecně jsou klíčem k tomu, aby místnost vypadala svěže a rafinovaně. Pokud máte zahradu, vyplatí se natrhat květiny a dát je do jedné či více váz, které rozmístíte po vašem domě.

Zdroj: organisemyhouse.com, happymomlifelab.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu