Nejlepší triky, jak levně zkrášlit váš byt. Máme pro vás několik jednoduchých a levných nápadů, které zaručeně okoření váš byt!

Často se stává, hlavně mladým lidem, že se nastěhují do nového bytu, ale nemají dostatek finančních prostředků na to, aby si jej vybavili podle svých představ. Neznamená to ale, že budete bydlet v holém bytě nebo někde, kde se vám nelíbí. Naopak, existuje mnoho levných nápadů, kterými svůj byt zpestříte a dodáte mu požadovaný styl.

Vrstvení koberců

Podlahy hlavně v bytech pronajatých obvykle nejsou příliš kvalitní. Jestliže se ocitnete v takové situaci, vrstvené koberce jsou skvělým řešením pro maskování podlah, zároveň jsou příjemné a pohodlné a opravdu stylové. Je jedno, zda koberce koupíte v Ikea nebo v bazaru, každopádně i díky můžete krásně vyjádřit svou osobitost.

Ty správné lampy a stínění oken

Vhodné lampy zlepší pocit útulnosti a atmosféru bytu. Také mohou vytvořit byt pocitově teplejší. Záclony se používají jednak pro vytvoření soukromí, ale také rámují celý pokoj. Krajkovým záclonám už odzvonilo, ideální je vybrat látku, která bude plnit funkci záclony a zároveň závěsu. Vhodné jsou jemné neprůhledné materiály a měkčí barvy.

Přidejte tapetu

Tapeta je opravdu o vyjádření vaší osobnosti. Dnes již je na trhu tapet nepřeberné množství, takže si určitě nějakou vyberete. Hlavně nezapomeňte, že tapeta nemusí pokrývat celou stěnu, velmi zajímavým řešením je nalepit jen pruh tapety, nebo více pruhů, případně vytvořit vytapetovaný kout. A také nezapomínejte na množství jiných nalepovacích motivů, které mohou prostor krásně oživit.

Zkrášlete skříně a natřete nábytek

Obyčejné staré skříně nemusí působit bezútěšným dojmem, stačí jim trochu pomoci a máte nábytek velmi zajímavého a jedinečného vzhledu. Nudné knoflíky či jiné úchyty pro otvírání dveří vyměňte za moderní kousky a plochu skříně buď nalakujte nebo oživte nějakým nalepovacím prvkem, hodí se například již zmiňované tapety nebo nalepovací motivy. Stejným způsobem můžete zkrášlit i ostatní kousky nábytku, a hned máte pokoj veselejší nebo bíle natřenou kuchyni či ložnici. A to je moc pěkné!

Oživte gauč i lůžko

Nejjednodušší a nejrozšířenější způsob, jak vylepšit vzhled gauče, je bezesporu přidání mnoha barev. Takže přidejte pár polštářů různých barev a tvarů, pokud je to potřeba, přes gauč přehoďte dobře ladící deku či přehoz. Skvělé je, že tyto drobné doplňky můžete za přijatelnou cenu různě měnit, a tím vytvářet nový vzhled interiéru za pár korun. Jak zkrášlit lůžko, je asi jasné. Vhodně zvolené povlečení a případně i přelakované čelo postele udělá z obyčejné ložnice místo pro nebeský spánek.

Osvěžte koupelnu a přidejte zrcadla

Existuje mnoho tradičních způsobů, jak vylepšit vzhled koupelny. Základem jsou ručníky – pro osvěžení nejlépe barevné. Koupelnové předložky snadno koupíte v různých barvách i tvarech. Hlavně nezapomeňte na zrcadla, nejen, že pěkně vypadají, opticky zvětší i maličkou koupelnu. Použití zrcadel ostatně doporučujeme i v jiných prostorách, klidně i v obývacím pokoji nebo obývacím koutu, zrcadlo ve zdobném rámu skvěle nahradí obraz na zdi a k tomu, jak už jsme zmínili, opticky zvětší prostor.

TIP!: Pověste si v místnosti řetězy se světýlky, nejlépe v klasické bílé barvě, dodají bytu teplý a sofistikovaný vzhled.

Způsobů i nápadů, jak si zkrášlit a vyladit interiér, existuje opravdu hodně.Nečekejte na Vánoce, světýlka jsou krásná v každém ročním období!

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu