Nina (29): Pořídila jsem tři kuchyňské spotřebiče pro zdravější styl života

Kvalita života je pro mou rodinu velmi důležitá, a tak se snažím dělat maximum pro to, abych ji udržela na co nejvyšším stupni. Pořídila jsem proto tři spotřebiče, se kterými mohu připravovat mnohem zdravější a chutnější jídlo než kdy dřív.

Pro správné skladování potravin

Abych mohla v klidu uložit všechny naše suroviny do lednice i mrazáku, rozhodla jsem se pro koupi vakuovací sady. Díky ní vysaji z obalu veškerý vzduch a maso i ostatní suroviny rázem vydrží dobu skladování o dost déle. Můžu si tak být jistá, že jsou všechny ingredience k vaření jídla pro mou rodinu v tom nejlepším stavu.

Vakuovací sada se skládá nejen ze sáčků a přístroje pro vysátí vzduchu, ale také z několika praktických krabiček, do kterých můžu vložit jakékoliv suroviny. Můžu tam uchovat co nejčerstvější zeleninu i ovoce v lednici.

Sušička je skvělým kuchyňským nástrojem

Na své malé zahrádce pěstuji mnoho druhů bylinek, a tak jsem si sušičku dlouho přála. Díky ní mohu mnohem jednodušeji sušit všechny bylinky, které pak přendám to skleněných dóz s těsným uzávěrem – a mám na celou zimu dostatek ingrediencí pro lahodné a léčivé čaje.

Sušičku ale používám i pro sušení a skladování dalších potravin. Skvělá je například v období sběru hub, hříbky i ostatní houby mám brzy usušené a můžu si je uskladnit pro všechny bramboračky na zimu. Děti milují sušené plátky jablek. Je to mnohem zdravější mlsání se spoustou vitamínů v sobě.

Pro zdravé smažené pokrmy máme novou fritézu

Už dlouho jsem přemýšlela nad pořízením zdravější formy fritování, jelikož dnešní doba už je vážně někde úplně jinde. Než abych máčela hranolky nebo řízky do litrů oleje a smažila v něm, je mnohem zdravější použít horkovzdušnou fritézu.

Z této fritézy, kam se lije většinou jen pár polévkových lžic oleje, je výsledný pokrm nejen mnohem zdravější, ale také chutnější. Naší rodině takto připravené jídlo moc chutná a klasicky smažené pokrmy namočené v oleji už vůbec nevyhledáváme.

Díky těmto třem kuchyňským spotřebičům je naše stravování mnohem pestřejší, zdravější a chutnější. Vůbec investice do těchto tří kuchyňských pomocníků nelituji.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu