Ocelová okna ještě nevyšla z módy. Jsou stále v kurzu a jejich oblíbenost stoupá

Nemusíte žít v New Yorku, abyste mohli mít doma krásná ocelová okna, kterými je tak význačná tato světová metropole. Ocelová okna mají jedinečnou vlastnost transformovat prostor do úplně jiné dimenze, a to nejenom tím, že mu dodají chladnou a čistou linii. Oceníte i jejich velikou průhlednost, protože do místnosti propustí díky úzkým rámečkům enormní množství přírodního světla.

Kde se kovová okna použila poprvé?

Obliba kovových oken se začala objevovat už v polovině 18. století, což už je dost dávno. Litinové rámy se využívaly zejména ve školách, azylech a administrativních budovách. V té době totiž litina nebyla levným materiálem. Tehdejší lidé na kovových oknech oceňovali zejména jejich bezpečnost a průhlednost. Samozřejmě nebyl kladen důraz na design, který je u litinových oken velice strohý.

Jak se ocelová okna stala opět populární?

Dnešní moderní přestavby bytů a skladů opět umožnily ocelovým oknům postoupit na výsluní. Díky technologickým inovacím jsou rámy tenčí než kdy předtím, takže máte skrz tabule skla nerušený výhled. Uhlazený a moderní design se samozřejmě hodí do každé domácnosti, protože na některých místech vypadá ocel o mnoho lépe než dřevo, nebo plast. Starosti nebudete mít ani s údržbou a výměnou, protože ocelová okna vydrží opravdu hodně dlouho.

Ocelová okna mají své místo u rekonstrukcí

Samozřejmě, že se daleko více lidí rozhodne pro rekonstrukci, než aby zbouralo stojící stěny a stavělo od základů. I zde narážíme na výhodu ocelových oken, které pro svou instalaci do zdiva nepotřebují tolik prostoru jako okna plastová nebo dřevěná. Stěnu vytvořenou z ocelového okna ale můžete využít i jako předěl mezi jednotlivými místnostmi. Získáte tím daleko více světla a mnohem vzdušnější prostor.

Pokud vás nudí opakující se design plastových a dřevěných oken, pak jsou ocelová okna tou pravou variantou právě pro vás. Nejenom, že budete mít o dost prosvětlenější interiér, ale ještě si budete připadat jako v klasickém newyorském bytě.

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu