Ochrana před sluncem

Mnohem efektivněji než vnitřní žaluzie či rolety zabraňují přehřátí interiéru exteriérové stínící prvky.

Jejich pořízení je ideální naplánovat již během stavby či rekonstrukce, a to jak z důvodů estetických, tak těch praktických. Stínění bude krásně ladit s fasádou a bude poskytovat dokonalou službu v souladu s nároky dané stavby.

Zvážit je potřeba hlavně umístění boxů pro venkovní žaluzie a rolety, ty je možné umístit přímo do okenních překladů nebo pod ně, aby výsledný vzhled fasády nebyl ničím narušen.

Pergoly a markýzy

Poskytnou nejlepší službu tam, kde je potřeba zastínit nejen samotné okno, ale také posezení na balkoně či terase. Klasické uložení markýzy spočívá v tom, že látka je navinuta na hřídeli, bez ochrany před vlivy počasí. Proto doporučujeme zakrytí hřídele hliníkovou stříškou. Nejlepší variantou jsou ale takzvané markýzy kazetové. Pergol je na trhu nepřeberné množství, nejpraktičtější jsou boční a svislé clony.

Žaluzie a rolety

Venkovní rolety dobře chrání nejen před sluncem, ale též před úniky tepla během zimního období. Navíc zvukově izolují a zvyšují bezpečnost objektu. Pokud jsou lamely správně nastavené, doma budete mít světlo, ale dovnitř nikdo ze zvědavců neuvidí. Pomocí nastavení lamel můžete též regulovat množství světla v domě či bytě.

Látkové screeny

V posledních letech je velmi moderní používat takzvané screenové rolety. Jde o clony vyrobené z odolných textilií, které přinášejí zajímavou alternativu venkovních rolet a žaluzií. Jejich instalace je velmi jednoduchá a vybírat lze z nepřeberného množství barev a vzorů.

Přejeme hodně úspěchů při výběru, a nezapomeňte například na to, že taková pergola se může hodit vždy, třeba jako dodatečné odstínění během posunu sluníčka po obloze a co víc! Pergolu můžete krásně doplnit různými designovými doplňky, závěsnými rostlinkami nebo čímkoli jiným pěkným, co vás napadne.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu