Odstraní staré samolepky, zaschlé kapičky vody i připáleniny z pánve. Objevte triky s aviváží!

Aviváž automaticky přidává k pracímu prášku mnoho z nás, především když pereme ručníky či ložní prádlo. Prádlo je následně krásně měkké a voňavé. Napadlo vás ale, že aviváž lze v domácnosti využít i k mnoha dalším činnostem, které s praním vůbec nesouvisejí? Vyzkoušejte a uvidíte, že výsledky budete mile překvapeni.

Nádržka toalety

Aviváž vám velmi snadno a nenápadně umožní provonět vaši toaletu. Stačí nalít do nádržky toalety šálek aviváže a při každém spláchnutí se do celé místnosti uvolní příjemná vůně. Navíc se nemusíte obávat, že by aviváž jakkoli poškodila toaletní systém.

Samolepky a tapety

V době letních dovolených mnoho z nás vyráží autem do ciziny a na čelním skle nám tak přibývají nejrůznější dálniční známky. Jejich odstranění ale bývá následně často problematické. Zkuste nejprve odlepit co největší část samolepky. Poté pro odstranění lepkavých zbytků lepidla zřeďte aviváž s teplou vodou v poměru 1:1 a pomocí hadříku směsí místo vyčistěte. Po lepidle nebude ani památky. Podobně můžete aviváž využít též ke snazšímu odstranění starých tapet ze zdí či dětských samolepek z nábytku či dveří.

Připáleniny na nádobí

I když si dáme sebevětší pozor, někdy se stane, že při vaření jídlo připálíme. Odstranit pak napálené zčásti ze dna pánve či hrnce nebývá zcela jednoduché. Zkuste příště místo agresivního drhnutí pánev namočit do dřezu s teplou vodou a lžící aviváže. Následně nechte působit přes noc a uvidíte, že ráno bude mytí mnohem snazší.

Skvrny od tvrdé vody

Pokud doma máte tvrdou vodu, téměř neustále bojujete s bílými skvrnami, které vznikají na všech površích, které pořádně neutřete. Typickým příkladem jsou stopy po kapkách ve sprchovém koutě či na vodovodní baterii. Odstraňte je snadno a lehce s pomocí aviváže! Do půl šálku teplé vody přidejte půl šálku aviváže a houbičkou jejich směs rozetřete po povrchu. Nechte chvilku působit a pak setřete.

Parkety

Máte doma na podlaze parkety? Pak věřte, že nejlepším prostředkem, kterým je vyčistíte, aniž byste jejich povrch poškodili, je právě aviváž. Navíc zároveň krásně provoníte celou místnost. Jestliže chcete byt provonět bez toho, abyste myli podlahu, můžete si z aviváže snadno vytvořit domácí osvěžovač vzduchu. Stačí smíchat půl šálku aviváže se šálkem vody a jedlé sody. Následně směs přelijte do lahvičky s rozprašovačem a použijte kdykoli budete chtít vás domov příjemně provonět.

Koberce

Máte-li pocit, že koberec doma trochu zapáchá a není už tak krásně měkký jako dříve, přidejte do vody, kterou se ho chystáte vyčistit, trochu aviváže. Koberec bude následně měkký, voňavý a bude se mnohem lépe vysávat. Podobný postup lze zvolit i při čistění čalouněného nábytku.

Zdroj: express.co.uk, frugalblossom.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu