Petr (34): Pořídil jsem do své ložnice čtyři prvky, díky nimž je místnost mnohem modernější

Snažil jsem se o změnu ložnice, aby se mi v ní mnohem lépe relaxovalo a abych v ní strávil rád čas i mimo pouhý noční spánek. Díky čtyřem vychytávkám, které jsem do ložnice pořídil, se mi povedlo z místnosti udělat moderní a pohodové místo.

Nejdřív jsem se zaměřil na postel

V posteli by totiž mělo být příjemně za každého ročního období i situace. Rozhodl jsem se pro koupi flanelového povlečení. Je neskutečně příjemné a při chladnějších nocích krásně hřeje. Navíc dodá celé místnosti pocit útulna. Přes postel jsem koupil ještě přehoz, který barevně ladí s novým povlečením, a tak celá postel vypadá skvěle.

Nad postel jsem obrázky nepověsil

Na internetu jsem hledal inspiraci pro zařízení moderní ložnice. Snad u každé inspirace bylo několik fotek či obrázků v rámečcích, nikdy však žádný obrázek nevisel na zdi. Uvědomil jsem si, že pokud chci dosáhnout zajímavého a moderního designu, pak je třeba se trochu odvázat a odklonit od stereotypu.

Nad postel jsem proto přivrtal minimalistickou polici a na ni postavil a jednoduše opřel o zeď několik různě velkých fotek v rámečcích. Stačí pár fotek, obrazů a plakátů, jednoduché černé rámečky a police. Hned celý prostor vypadá mnohem lépe a ložnice dostává nový, modernější nádech.

Tlumené světlo je základ odpočinku

Vsadil jsem na dvě relaxační světla. Vedle hlavního stropního světla, které teď už zapínám jen zřídka, jsem pořídil jednu stojací lampu a jeden řetěz světýlek. Svítící řetěz s malými kuličkami jsem natáhnul kolem prádelníku a komody. Stojací lampu jsem dal vedle postele, do rohu místnosti. Poslouží mi při večerním čtení knihy.

Přidal jsem ložnici trochu barvy

Celou místnost jsem se snažil ladit do stejně tlumených barev, převládá šedá, bílá a béžová. Abych ložnici trochu oživil, rozhodl jsem místnost doplnit o pár dekoračních kousků v jiné barvě. Zelená barva v několika odstínech dodá ložnici relax a klid. Přidal jsem proto pár malých zelených polštářů do postele a na komodu postavil dvě zelené květiny.

Ložnice je teď moderní oázou klidu a relaxu. Moc rád v tomto prostoru odpočívám a chodím teď spát mnohem dřív.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu