Pomohou vašemu psovi, nábytku i pokožce aneb přestaňte vyhazovat použité čajové sáčky

Většina z nás pije černý čaj pravidelně a zároveň ne všichni z nás máme vždy čas připravovat si ho ze sypané směsi. Projde nám tak rukama velké množství čajových sáčků. Nebylo by hezké, kdybyste se všemi těmi sáčky mohli něco užitečného udělat? Nebojte, praktických způsobů, jak je dobře využít, existuje obrovské množství. K nejznámějším patří použití na zahradě, zdaleka ale není jediné.

Dopřejte úlevu tlapkám svého psa

Sůl používaná k tání sněhu může být pro psí tlapky hotové neštěstí. Chcete-li svému čtyřnohému miláčkovi ulevit, přiložte mu dvakrát denně na polštářky tlapek vlhký sáček čaje, vždy na jednu minutu. Léčivé vlastnosti čajových lístků by měly pomoci zklidnit a zregenerovat kůži. Ke zklidnění můžete použít nejen čaj černý, ale také heřmánkový.

Osvěžte koberce

Obsah z čajového sáčku můžete velmi jednoduše použít k osvěžení koberců. Stačí nechat sáček vyschnout a poté jeho obsah vyjmout. Zbytky čaje zamíchejte do hrsti jedlé sody a směsí posypte zašlá nebo zapáchající místa na koberci. Nechte působit přibližně 20 minut a poté místo důkladně vyluxujte. Čaj a jedlá soda společně zachytí nečistoty a pohltí pachy. Vaše koberce budou vypadat a působit mnohem lépe.

Zbavte se připálenin

Máte na dně pánve připálené mastné zbytky? Vložte do pánve čajový sáček, naplňte horkou vodou a nechte působit přes noc. Třísloviny v čaji pomohou připáleniny uvolnit a ráno vše snadno odstraníte.

Vyleštěte dřevěné povrchy

Použité čajové sáčky můžete použít rovněž k obnovení lesku dřevěných podlah a nábytku. Nejprve si připravte slabý čaj tak, že v teplé vodě namočíte několik použitých čajových sáčků. Poté čaj pomocí měkkého hadříku nebo utěrky z mikrovlákna naneste na dřevěné povrchy. Několikrát přetřete a uvidíte, že dřevo se bude brzy krásně lesknout.

Rozdělejte oheň

Ze starých čajových sáčků můžete vyrobit též jednu velmi překvapivou věc – podpalovače. Stačí nechat čajové sáčky důkladně vyschnout a poté je ponořit do roztaveného vosku, například ze svíčky. Pytlíky namočené ve vosku položte na kus alobalu, jakmile vosk ztuhne, jsou připraveny k použití. Rychle se zapálí, jasně hoří a pomohou vám v mžiku rozdělat táborák nebo zapálit oheň v krbu.

Oheň v krbu rozdělaný pomocí čajového sáčku.
zdroj: unsplash.com

Zbavte se nepříjemných pachů

Čajové lístky mohou pomoci pohlcovat pachy, aniž by po sobě zanechávaly příliš silné vůně. Umístěte suchý použitý čajový sáček do zásuvky, skříně, ledničky, nebo dokonce do bot či odpadkového koše, absorbuje do sebe všechny nelibé pachy.

Hydratace suché pokožky

Opětovným spařením již použitých čajových sáčků osvěžíte svou vyprahlou pokožku. Tento čaj nechte vychladnout a poté jej nalijte do rozprašovače. Následně ho stačí nastříkat nebo nanést pomocí vatového tamponu na postižené místo.

Hodí se jakýkoli čaj, ale antioxidanty obsažené v zeleném čaji jsou pro rehydrataci suché pleti obzvlášť účinné. Kromě toho můžete čajové sáčky využít také ke zklidnění pokožky spálené od sluníčka.

Redukce kruhů pod očima

Použité čajové sáčky mohou též pomoci snížit otoky nebo tmavé kruhy kolem očí. Vložte sáčky na chvíli do ledničky, aby se ochladily, a pak je několik minut podržte u očí. Je to příjemný pocit a kofein pozitivně působí na zmenšení cév kolem očí.

Relaxační koupel

Až si budete příště dopřávat horkou koupel, vložte do vody ve vaně jeden nebo dva sáčky s čajem. Antioxidanty obsažené v čajových lístcích zanechají vaši pokožku jemnou a hydratovanou. Vůně čaje vám také může pomoci uvolnit se, zejména pokud použijete čaje bylinkové.

Obnovte lesk svých vlasů

Černý čaj můžete využít k tomu, aby vaše vlasy byly lesklé a hladké. Použijte několik použitých čajových sáčků k uvaření čaje a nechte ho zcela vychladnout. Před sprchováním nalijte čaj do vlasů, dokud nebudou zcela nasycené. Nechte působit přibližně 10 minut a následně si vlasy umyjte šamponem a upravte jako obvykle.

Pomoc při vyrážce či kousnutí hmyzem

Čajové sáčky mohou poskytnout uklidňující úlevu od drobných vyrážek a štípanců. Na postižené místo přiložte vlhký a vychlazený čajový sáček. Pomůže zmírnit zánět a zmírnit svědění.

Zdroj: letsdrinktea.com, dengarden.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu