Populární triky na úklid domácnosti, které ve skutečnosti nefungují

Internet je plný nejrůznějších triků a rad na čištění a úklid pomocí více či méně obvyklých prostředků. Zatímco někdy může být použití obyčejných věcí, které obvykle máte doma v kuchyni nebo v koupelně, velmi účinné, jindy může jít jen o plýtvání vašeho drahocenného času a energie.

Coca-Cola jako nejlepší čistič záchodové mísy

Lze vyčistit záchodovou mísu pomocí Coca-Coly? Technicky ano, můžete. Ale měli byste? Většina sycených limonád obsahuje kyseliny citronovou a fosforečnou, které mohou opravdu pomoci rozpustit rezavé usazeniny a některé další skvrny.

Jejich nalitím do toalety ale nikdy nezničíte choroboplodné mikroorganismy, kterých se chceme při čištění rovněž zbavit. Navíc nápoj po sobě zanechá lepkavé zbytky, které budete muset následně odstranit. Jednou za čas tedy můžete Coca-Colu nebo podobný nápoj použít jako prostředek na skvrny, ale pro pravidelné čištění používejte tradičnější čisticí prostředky.

Teplá voda zabíjí bakterie

Horká voda může bakterie zabít, ale musí být opravdu vroucí. Teplá voda, která teče z kohoutku, ale z bezpečnostních důvodů samozřejmě takové teploty nikdy nedosáhne. Její teplota se pohybuje v rozmezí od 45 °C do 60 °C.

Šedesátistupňovou vodou se sice opaříme, ale některým choroboplodným zárodkům nikterak neuškodí. Z tohoto důvodu je teplou vodu vhodné kombinovat s antibakteriálními čisticími prostředky.

Vložte do myčky kousek citronu, nádobí bude čistší

Tento tip sice může pomoci tomu, že po otevření myčky ucítíte svěží vůni, ale ve skutečnosti nijak nepřispěje k tomu, aby bylo vaše nádobí čistší.

Otevřená myčka nádobí.
zdroj: unsplash.com

Noviny dodají sklu lesk bez šmouh

Dříve opravdu platilo, že když k čištění oken použijete noviny, budou poté nádherně lesklá. Bohužel doba se změnila. Dnešní noviny jsou mnohem tenčí než dřív, což znamená, že se mnohem rychleji rozpadají a zanechávají po sobě „kašovitý“ nepořádek. Zrcadla a skla raději vyleštěte hadříkem z mikrovlákna.

Pračku můžete vyčistit ústní vodou

Je sice pravda, že ústní voda zabíjí choroboplodné zárodky v ústech, ale není to ten správný nástroj pro zabíjení škodlivých zárodků v pračce. Ústní voda, kterou dáte do zásobníku na prací prostředek nebo kterou nalijete do bubnu pračky, se během pracího cyklu zředí s velkým množstvím vody a čisticí účinek bude nulový.

Zdroj: onegoodthingbyjillee.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu