Poznáte, když vám váš pes říká, že vás má rád?

Psi projevují lidem náklonnost mnoha různými způsoby. Lehají si nám na klín, vrtí ocasem, olizují nás, nebo se na nás dokonce usmívají. Naši čtyřnozí miláčci ale vyjadřují své pozitivní emoce i jinak. Naučte se je rozpoznat, zahřejí vás u srdce a váš den bude hned hezčí.

Oční kontakt

Pokud se cítíte v něčí přítomnosti nepříjemně, nebo dokonce ohroženě, díváte se mu do očí? V žádném případě! Dlouhý oční kontakt je vyhrazen osobám, které milujete, kterým důvěřujete a se kterými se cítíte bezpečně. Totéž platí i pro psy. Udržování očního kontaktu není jen užitečným nástrojem při výcviku psa, ale také výrazem hlubokého pouta.

Tulení se

Stejně jako při udržování očního kontaktu se pravděpodobně nebudete tulit k někomu, koho neznáte nebo komu nedůvěřujete. A nedělají to ani psi. Sedíte na podlaze či na gauči a váš pes se o vás opírá? Znamená to, že se cítí bezpečně a pohodlně. Někdy se psi opírají o své páníčky také v situacích, kdy cítí strach nebo úzkost. Je to proto, že vás vnímají jako své ochránce.

Spaní ve vaší ložnici

Jestliže svému psovi nedovolujete spát ve vaší posteli, ale on přesto rád spí ve vaší ložnici, má vás opravdu rád. Proč? Tím, že vám chce být nablízku, když spíte, signalizuje, že je vám naprosto věrný a nechce se oddělit od své „smečky“.

zdroj: unsplash.com

Radost, když přijdete domů

Skáče váš pes nahoru a dolů, olizuje vám ruce i obličej, přináší vám svou oblíbenou hračku, nebo se někdy dokonce radostí počůrá, když se vrátíte domů z práce, školy nebo pochůzek? To vše jsou jen další projevy toho, jak moc vás má rád a jak je šťastný, že může být konečně zase s vámi.

Krádež vašich bot a oblečení

Pejsci, kteří jsou vázáni na své páníčky, milují i jejich vůně. Z tohoto důvodu tak mohou „zaútočit“ na vaše boty nebo koš na prádlo, aby našli vaše ponožky, trička, nebo dokonce i spodní prádlo. I když my z takového chování většinou příliš velkou radost nemáme, psi nám tím říkají, že nás mají rádi.

Kontrola a sledování

Psi nemusí být vždy přímo u vás, stočeni kolem vašich nohou, to ale neznamená, že vás nemají rádi. Pokud vás pes „kontroluje“ z jiné místnosti nebo během procházky, ujišťuje se, že jste nablízku a že jste v pořádku.

Nejoblíbenější hračka

Pokud vám pes přinese svou oblíbenou hračku, neznamená to jen, že si chce hrát. Jako vůdci smečky vám předkládá svůj nejcennější a nejoblíbenější majetek. To je pocta, co říkáte?

Zdroj: insider.com, simpsonspremium.com

Autor: Martina Šťastná
Tagy: , ,
zavřít reklamu