Přečtěte si návod, jak účinně vyčistit vaše airpody

AirPods, pravděpodobně ta vůbec nejpopulárnější sluchátka dnešní doby, která se dají na trhu s elektronikou pořídit. Časem se však zanesou prachem a ušním mazem, což vypadá nejen nevkusně, zároveň se to může odrážet na kvalitě zvuku. Jak byste tato sluchátka měli čistit, aniž byste ohrozili jejich funkčnost?

Údržba je opravdu velmi snadná

Vyčistit airpody naštěstí není nic, s čím by si neporadil běžný smrtelník, jedná se totiž o velmi snadnou záležitost. K očištění budete potřebovat dva hadříky, které nepouští drobná vlákna; vodu a párátko, případně špendlík nebo jehlu. 

Zdroj: Pexels

Čtěte také: Citronová šťáva není jediný způsob, jak zabránit hnědnutí jablek. Znáte i ty další?

Na hodně zašpiněné airpody využijete i kapku lihu, která si s nečistotou poradí snáz jak obyčejná voda. Jako první je nutné hadříkem otřít vnější stranu špuntů a druhým, suchým je následně otřít, aby na nich nezůstala přebytečná voda. Ta by se totiž mohla dostat tam, kam nemá, a napáchat nevratné škody. Z toho důvodu nepoužívejte zbytečně velké množství vody.

Jak na odstranění ušního mazu?

Nyní do služby povolejte připravené párátko, to si totiž s ušním mazem zaneseným ve sluchátkách poradí nejlépe. Opatrně maz ze sluchátek vydlabejte, v této chvíli se trochu jedná o hodinářskou práci. Dávejte si dobrý pozor na to, abyste ostrým předmětem neprorazili reproduktor. 

Nepřehlédněte: Citronová šťáva není jediný způsob, jak zabránit hnědnutí jablek. Znáte i ty další?

Pokud máte AirPods Pro, bude mimo jiné nutné, abyste očistili i silikonové koncovky, které se nacházejí na sluchátkách. Postup je jednoduchý, silikony sundejte a opláchněte je ve vodě. Opravdu pouze v čisté vodě, nepřidávejte žádné čisticí prostředky nebo mýdlo. Poté je dosucha otřete hadříkem a jakmile budou zcela suché, nandejte je zpátky na sluchátka.

Zdroj: Pexels

Jak vyčistit pouzdro na AirPods

Poslední částí, kterou je vhodné zbavit nečistot, je pouzdro, ve kterém své airpody uchováváte. Do boje opět povolejte hadřík, tím otřete vnější i vnitřní část pouzdra. Nepoužívejte vodu, pokud nečistota nejde odstranit, kápněte na hadřík trochu alkoholu. Ihned po očištění však nezapomeňte pouzdro důkladně osušit. 

Do nabíjecího portu se totiž nesmí dostat žádná vlhkost. Jak tedy odstranit nečistoty usazené právě v nabíjecím portu? Nejlépe toho docílíte pomocí kartáče s měkkými štětinami. Stejnou službu udělá i měkký zubní kartáček. Díky štětinám nedojde k porušení, ale opravdu pouze k vyčištění portu.

Zajímavá fakta o AirPods

Na závěr článku vám pro zpestření přinášíme ještě několik faktů, které jste o těchto sluchátkách možná nevěděli.

  • Dvojklikem můžete spustit muziku. Tato funkce je časově velmi úsporná, jelikož nemusíte vytahovat telefon uložený třeba v batohu, abyste si ve sluchátkách naladili hudbu. Bohatě postačí, poklepete-li dvakrát na sluchátko a hudba začne hrát.
  • Stejně tak nemusíte telefon vytahovat ve chvíli, kdy vám někdo volá a vy chcete zjistit jméno volajícího. Přečte vám ho totiž sama Siri, a to bez nutnosti sahání na displej iphonu.
  • Do třetice všeho dobrého, Siri je schopná přečíst nejenom jméno volajícího, ale i příchozí SMS nebo třeba e-knihu. 

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu