Prefabrikovaný dům postavený za 10 dní

Snili jste někdy o tom, že byste si vybrali svůj vysněný dům a měli byste jej postavený během pár dní? V současnosti nic nemožného! Projekt nesoucí název DublDom si ve světě získává stále více a více příznivců, kteří chtějí bydlet v domě, který jim firma přiveze v kamionu a postaví jej během pouhých 10 dní.

Projekt DublDom pocházející z moskevské firmy Bio Architects se zrodil v rukách talentovaného architekta Ivana Ovchinnikova, který navrhnul koncept dřevěných domů, které lze sestavit jen za pár dnů.  Jeho nápad se uchytil – a tak se kromě staveb v Rusku mohou tímto typem bydlení chlubit i lidé po celém světě. A není divu, jedná se o naprosto unikátní způsob, jak začít bydlet během okamžiku.

Stavba je opravdu rychlá

Velkou výhodou těchto montovaných domů je totiž zejména rychlost jejich stavby. Ta totiž trvá pouhých 10 dní. Před tím je však třeba myslet i na čas spojený s plánováním realizace a přípravou pozemku. Nesmíme zapomínat ani na čas potřebný k řešení s úřady, které leckdy proces jakékoliv stavby umí pořádně protáhnout.

Dům na klíč podle vašich snů

Prefabrikované modulové domy jsou vyrobeny ze dřeva a mají jedno podlaží. Každý si pak může vybírat z několika základních modelů domu, které však vždy lze upravit podle přání budoucího majitele. Velkou výhodou tohoto bydlení je fakt, že vám dům přijde i s elektrickými rozvody a rozvody pro napojení do inženýrských sítí. Nechybí ani kuchyně, kamna na topení a nejrůznější detaily. Cena takových domů se odvíjí zejména od jejich velikosti. Setkat se můžeme jak s malými domy, které mají sotva 26 metrů čtverečních (ideální jako chata), tak i s domy, které jsou mnohem prostornější a slouží ke komfortnímu bydlení. Ceny se pohybují od 850 tisíc korun nahoru.

Dům pro mladý pár

Jako ukázku jsme si pro vás vybrali tento nádherný dřevěný dům uhnízděný v lesích Kazaně, městě jihozápadního Ruska, ve kterém bydlí mladá rodina, která již testovala menší dům od této firmy, ale rozhodla se pro jeho větší verzi. Vzhledem k tomu, že jde o mladší generaci, byl dům navrhován pečlivě tak, aby byly náklady vynaložené na stavbu a provoz domu co nejnižší, současně se dbalo na zachování kvality materiálů. A takové jsou všechny domy od této firmy: nízkonákladové, avšak z kvalitních materiálů. Dům je postaven z kvalitního borovicového dřeva, zvenku si zachovává svůj přírodní vzhled, avšak uvnitř v interiéru je dřevo natřené bílou barvou. Jako kontrast zde slouží kov, sklo a textilie. Jde o poměrně levné materiály, které ale významně přispívají k elegantní a moderní estetice prostoru.

autor: BIO ARCHITECTS
autor: BIO ARCHITECTS
autor: BIO ARCHITECTS

Interiér tohoto domu byl navržen tak, aby celý působil co nejprostorněji a nejprosvětleněji. Tohoto cíle se dosáhlo nejen chytrým řešením dispozice domu, ale i prosklenými stěnami a světlíky, které do domu přitahují maximum přirozeného denního světla, čímž se dosahuje významných úspor za energie. Protože jde o bydlení v přírodním stylu, je zde primární bílá barva doplněna o hnědé prvky ve formě nábytku. Vzhledem k tomu, že celému interiéru dominuje borovicové dřevo, máte pocit, jako by se váš dům stal součástí přírody. V obývacím pokoji nechybí ani koberec v přírodních tónech, který ještě víc umocňuje atmosféru domova.

Autor: Nikola Zatloukalová
ZAVŘÍT