Proč se pouštět do rekonstrukce? Zvýšíte tím komfort života a hodnotu své nemovitosti

Renovace domu bývá povětšinou nákladná, komplikovaná a velice časově náročná. Každá nemovitost ale po uplynutí určité doby potřebuje rekonstrukci. Zvýšíte tím jeho nominální hodnotu, a navíc získáte daleko lepší prostor pro žití. Nikdo z nás přeci nechce bydlet v rozpadající se barabizně, kde vám každou chvíli padá omítka na hlavu. Důvody k rekonstrukci se ale mohou lišit, takže se pojďme společně podívat na ty nejvíce běžné.

Zvýšení pohodlí vašeho života

Potěšení a pohodlí je pro každého z nás zásadním parametrem při výběru bydlení. Každý chce jít do práce s vědomím, že se večer může vrátit do stabilního a pevného domu, kde bude čekat drahá polovička a šťastné děti. Tento scénář se v rozpadajícím domě prakticky nikdy nenaplní, a proto byste se měli do rekonstrukce pustit co nejdříve. Ve starém domě, kde nic nefunguje a všechno se rozpadá, prostě nemůžete být šťastní.

Zvýšení hodnoty nemovitosti

Pokud máte v plánu svůj domov jednoho krásného dne prodat, pak byste rozhodně měli zapřemýšlet nad rekonstrukcí. Tímto náročným stavebním procesem můžete mnohonásobně zvýšit hodnotu nemovitosti, takže se nemusíte bát, že se vám vložené peníze nevrátí. Zaměřit byste se měli zejména na celkovou statiku budovy, střechu nebo třeba okna, elektřinu a topení.

Zvýšení bezpečnosti bydlení

Některé renovační kroky prostě nelze ignorovat. Zejména v opravdu starých domech hraničí nutnost rekonstrukce dokonce s ohrožením života. Pokud budou ze stropu padat opravdu velké kusy zdiva nebo nebude fungovat ústřední topení, rozhodně byste měli zauvažovat nad provedením rekonstrukce. Tyto zvlášť viditelné impulzy neignorujte, a hlavně při rekonstrukci nikdy nešetřete.

Rekonstrukci se rozhodně bránit nemusíte. Mějte však na paměti, že pokud se do ní jednou pustíte, měli byste ji udělat pořádně. Pokud tak neučiníte, budete muset vše za pár let opakovat s ještě většími finančními náklady.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu