Proč si pořídit alarm do domu a jak vybrat ten správný?

Důvodů pro pořízení alarmu do domu je hned několik. Alarm slouží k zabezpečení vaší domácnosti a postará se o váš klidný spánek a pocit bezpečí. Nárůst kriminality je v posledních letech evidentní, i přesto se však mnoho lidí začne o zabezpečení zajímat až ve chvíli, kdy sami zažijí vloupání či požár. Nepodceňujte svou ochranu a uvažujte o kvalitním zabezpečení vašeho domova. Proč si alarm do domu pořizovat a jak vybrat vhodný typ zabezpečení?

Jaké jsou důvody pro pořízení alarmu do domu?

U sebe doma si lidé riziko moc nepřipouštějí. Často si však uvědomí, že ochranu domácnosti není radno podceňovat, až když je pozdě. Když v domácnosti začne hořet nebo se vrátíte z chalupy a váš dům je kompletně „vybílen“ zloději, už je opravdu pozdě. Pocit bezpečí domova je k nezaplacení a rozhodně se vyplatí investovat do kvalitního zabezpečení domu.

Cena domovního alarmu se vám navíc několikanásobně vrátí. V případě vloupání až trojnásobně, u požárů i desetinásobně. Sjednáte-li si alarm do domu, lze navíc získat slevu na pojištění domácnosti, která je alarmem chráněna.

Typ použití domácího alarmu rozhoduje, jakou bude mít alarm účinnost. Ovlivňuje zejména včasnost a přesnost detekce pohybu nežádoucí osoby a množství falešných poplachů. Čím rychleji systém zareaguje, tím více získáváte času a máte větší šanci zabránit vzniku druhotných škod na dveřích a oknech či přivolat pomoc.

Pode čeho alarm do domu vybírat?

Při volbě alarmu můžete vybírat mezi drátovým a bezdrátovým systémem. Funkce alarmu je v obou případech stejná. U bezdrátového zabezpečení domu jsou detektory napájeny pomocí baterií, u drátového alarmu je ústředna propojena s detektory prostřednictvím kabelů a baterie nejsou potřeba. Obě možnosti mají své výhody i nevýhody.

Pokud však dům teprve stavíte nebo rekonstruujete, doporučíme vám drátový alarm. Ten je jednodušší na údržbu a kabely ukryjete pod omítku. Navíc u většiny novostaveb architekti již s kabely pro alarm počítají a zahrnou je do projektu.

Při výběru vhodného alarmu si zodpovězte tyto otázky:

  • Co od alarmu očekáváte? Ochranu před vloupáním a přírodními živly, nebo také automatizaci domácnosti?
  • Jak chcete svůj domácí alarm ovládat? Na klávesnici v domě, nebo online skrze aplikaci odkudkoliv na světě?
  • Preferujete bezdrátový, nebo drátový domovní alarm?
  • Budete chtít alarm napojit na PCO? Získáte tak nonstop monitoring a zásahovou službu.
  • Je vaší prioritou dokonalý alarm do domu, nebo co nejnižší cena?
  • Chcete ochránit pouze dům, nebo radši celý pozemek?

Bezpečnostní agentura Pro Security nabízí profesionální služby a disponuje bohatými zkušenostmi. Vytvoří vám odborný návrh alarmu do domu na míru tak, aby eliminoval všechna případná rizika a chránil vaši rodinu i váš majetek.

Postarají se také o profesionální instalaci a záruční i pozáruční servis. Společnost dbá na výběr nejvhodnějších komponentů na základě možností a požadavků zákazníka. Alarmy do domu instalují v Praze a v Brně, ale působí též po celé České republice i v zahraničí.

Nechte si od nich připravit návrh zabezpečení a přesnou cenovou nabídku ve dvanácti variantách. Stačí vyplnit unikátní online kalkulačku pro zabezpečovací a kamerové systémy na míru na webu PRO SECURITY.

Autor: redakce BydlimeChytre.cz
zavřít reklamu