Pusťte do své kuchyně či koupelny portugalskou inspiraci. Objevte kouzlo azulejos

Nechte se inspirovat portugalskou klasikou v podobě azulejos. Jako azulejos se označují čtvercové keramické kachličky, které mají zpravidla modro-bílou barvu. Setkat se však můžete s množstvím zajímavých vzorů i barevných kombinací. Azulejos pronikají i do našich domácností, například do kuchyně či koupelny, ale jejich vzor se objevuje i na textilu či kobercích.

Portugalská inspirace

Právě azulejos jsou pro Portugalsko naprosto typickým dekorativním prvkem, který se nachází především na budovách, ale i v interiérech. Z většího množství azulejos se skládají i nástěnné obrazy. K nám se azulejos dostávají v klasické podobě, ale i ve formě vinylových polepů či se jejich dekor objevuje na kobercích, PVC, ale i textilu a doplňcích. Portugalskem inspirované kachličky tak mohou zdobit vaši kuchyň či koupelnu, ale dnes mají také podobu dlažby, která se umisťuje například do chodby či haly.

Útulnost a jedinečnost

Vzory portugalských kachliček se staly nesmírně oblíbené především ze dvou důvodů. Podobně jako francouzské kouzlo venkovských interiérů, i portugalská netradičnost dokáže interiéry nesmírně zútulnit a dodat jim na unikátním vzhledu. Ne každý totiž vzor azulejos a jejich kouzlo zná. Specifický typ kachliček se skvěle hodí do světle laděných kuchyní, ale i do koupelen.

Venkovský ráz

zdroj: pikrepo

Vybírat si můžete z množství vzorů, dekorů i barevných kombinací kachliček, přičemž vašemu interiéru propůjčí opravdu krásný ráz, ať už si vyberete tmavší barvu kachliček, která evokuje spíše venkov či modro-bílou klasiku, která působí elegantně a jemně. Nepleťte si však Portugalsko se Španělskem, které v interiérech preferuje barvy, jako je červená, zelená či žlutá. Portugalské azulejos a jejich vzory vás upoutají svým jedinečným provedením a kouzlem, které interiéru propůjčí.

Autor: Daniela Nováková
zavřít reklamu