Rekonstrukce proměnila starý statek v bydlení snů

Bydlení, na které se dnes podíváme, je výsledkem citlivé rekonstrukce starého statku. Stavba si i po rekonstrukci zachovala své historické kouzlo, přesto má vše, co by mělo současné bydlení mít. Velkou roli v této rekonstrukci měla moderní přístavba, která je obložena tmavým zinkovým plechem. Světlo, jednoduchost, ale i otevřené prostory jsou základními prvky tohoto bydlení.

Dům, kde se historie kloubí se současnými trendy

K původní stavbě byla přidána přístavba obložená zinkovým plechem. Tento prostor lze díky proskleným stěnám otevřít úplně celý do prostoru – tedy do zahrady. V tomto prostoru se nachází jídelna, kde kromě jídelního stolu nechybí ani křeslo sloužící k příjemnému odpočinku obyvatel tohoto domu. Tmavá barva zde není použita jen na zinkovém obkladu u fasády domu, ale také na okenních rámech. Historie domu je zaznamenána ve formě dřevěných trámů, které odkazují na historický původ této budovy.

Čtěte také: Práce z domova: Základem je kvalitní stůl a židle. Nezapomínejte ani na dobré světlo

Interiér je jednoduchý a minimalistický

Vzhledem k atypickému rozmístění trámů v prostoru vše působí dynamicky a moderně. O sjednocení původní stavby s přístavbou se postarala klasická sedlová střecha. Celý interiér je zařízen velmi jednoduše, až minimalisticky. V přístavbě nalezneme pouze křeslo určené k odpočinku a jídelní stůl.

Barn Living Aalten / Bureau Fraai

Z jídelního prostoru se můžeme dostat do prostorné kuchyně, jejíž dominantou je kuchyňská linka v hnědé barvě. Sporák se nachází v prostorné nice. O moderní design se zde mimo jiné zasluhují například bezdotykové otevírání skříněk, ale také jednoduché a čisté linie. Vše v kombinaci s jasnou a světlou pracovní deskou.

Celý prostor je sjednocen a dokonale osvětlen

O sjednocenost prostoru se zasloužila také jednotná světle šedá podlaha, ale také bílá výmalba. Do zrekonstruované stodoly se můžeme dostat skrze prkenné dveře, které jsou ozvláštněny dobovým kováním. Jídelna je sice zařízena velmi jednoduše, přesto je zde také kontrast v podobě barevných židlí. Za pozornost stojí také designové osvětlení, ačkoliv je prostor z velké míry osvětlován přirozeným denním světlem.

Nepřehlédněte: Čistíme šperky doma: Jak správně vyčistit zlato a drahé kameny?

Zahrada domu je upravena velmi jednoduše. Kromě udržovaného trávníku si můžeme všimnout vzrostlých stromů, ale i různých okrasných keřů. K domu náleží také terasa, kde si mohou majitelé domu odpočinout na sluníčku.

Zdroj: Barn Living Aalten / Bureau Fraai“ 29 Mar 2016. ArchDaily. Accessed 21 Sep 2020.

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu