Skleněné posuvné dveře? Co byste o nich měli vědět, než si je koupíte

Hledáte kousek, který prakticky rozdělí prostor bez toho, aby sám nějaký zabíral? Přesně takové jsou posuvné dveře. Nejen, že se stanou opravdu hezkou součástí vašeho domova, ale navíc ušetří místo. Pokud i vy zvažujete koupi skleněných posuvných dveří, řekneme vám, na co si musíte dát pozor.

Skleněné posuvné dveře jen tak nerozbijete

Možná se skleněným dveřím vyhýbáte, protože si myslíte, že bude stačit jedno malé ťuknutí a dveře se sesypou jako domeček z karet. To je však již dávno vyvrácený mýtus. Na výrobu skleněných posuvných dveří nebývá využíváno obyčejné sklo, ale bezpečnostní kalené sklo, které je při běžném užívání nerozbitné. V případě, že jej přeci jen omylem rozbijete, nemusíte mít strach. Tento typ skla nevytvoří špičaté střepy, které by vás poranily, ale drobné kousky střepů s tupými hranami.

Čtěte také: Romantické bydlení v domku na venkově

Podobným způsobem fungují například rozsypaná skla z automobilů. Pokud máte celoskleněné posuvné dveře, nemusíte mít strach ani z ostrých hran. Ty jsou totiž zabroušené, oblé a leštěné. Proto se při styku s nimi nijak nezraníte. Ačkoliv jsou skleněné dveře pevné, do dětského pokoje volte stále raději klasickou variantu.

Zdroj: stylesatlife.com

Chcete celoskleněné posuvné dveře? Pak poznejte jejich klady i zápory

Velkou výhodou celoskleněných posuvných dveří je jejich schopnost prosvětlit a opticky zvětšit prostor. Protože sklo bude působit vždy mnohem vzdušněji než obyčejné dveře, které nepropouští žádné světlo. U celoskleněných posuvných dveří počítejte s tím, že na sebe budou strhávat velkou pozornost. Jsou ideální i do prostor bez oken. Pokud si však potrpíte na soukromí, můžete vsadit na mléčné sklo.

Dalším plusem tohoto typu dveří je také fakt, že je nemusíte instalovat pouze na stěnu, ale třeba i na strop. A to vše díky různým typům kování i vlastnostem kaleného skla. Dveře lze vyrábět v různých velikostech, ale i tvarech – jediné, na co musíte myslet je to, že si musíte zvykat na nový způsob otevírání.

Zdroj: stylesatlife.com

Z jakých materiálů jsou skleněné posuvné dveře?

Na výrobu skleněných posuvných dveří se využívá bezpečnostní sklo – a to buď v čirém, nebo matném provedení. Další variantou jsou pískovaná skla či skla s nalepenou folií. Sklo však může být také barevné, smaltované či s různými vzory. Zkrátka si vybere každý. Nejčastěji používaná skla jsou o síle 8, 10 a 12 mm. Sklo je zavěšeno na vozík, který se pohybuje na nosné kolejnici. Součástí dveří jsou také madla, kliky a zámky. Pro hezčí vzhled může mít kování nejrůznější povrchové úpravy, jako je nerez nebo postříbření. Dveře lze instalovat také do pouzdra, kdy pak dveře nezabírají v prostoru vůbec žádné místo navíc.

Nepřehlédněte: Malý byt s dokonalým výhledem vám vezme dech

Zdroj: stylesatlife.com

Specifika celoskleněných posuvných dveří

Velkou výhodou celoskleněných posuvných dveří je jejich schopnost opticky zvětšit interiér. Takové dveře můžete navíc instalovat i na tenké příčky o tloušťce 10 cm, zatímco klasické neprosklené vyžadují příčku o minimální tloušťce 12 cm. Nezapomínejte na fakt, že kalené sklo nesnáší mastnotu, špatně se z něj odstraňuje. Posuvné skleněné dveře neumisťujte na sádrokarton, který by nemusel jejich tíhu unést.

Autorský text

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu