Skvělý pomocník při vaření, praní i žehlení aneb v hlavní roli alobal

Alobal, jednoduché označení pro tenkou hliníkovou fólii, kterou má mnoho z nás již od dětství spojenou s výlety do přírody. Právě do alobalu nám totiž maminka balila smažený řízek s chlebem. V současné době je alobal oblíbeným pomocníkem například při zahradním grilování. Kromě toho ho ale oceníte i při mnoha dalších domácích činnostech, jako je žehlení, mytí nádobí či praní.

Zbavte prádlo statické elektřiny

Jistě se vám někdy po praní svetrů stalo, že jste následně z pračky vyndali pulovry či vesty, které byly nabité statickou elektřinou. Pokud chcete tomuto problému při praní zamezit, stačí jednoduchý trik. Vhoďte do bubnu pračky kuličku alobalu přibližně o velikosti tenisového míčku. Alobal skvěle zbaví vaše oblečení statické elektřiny a prádlo bude po vyprání krásně nadýchané a hebké. Kuličky z alobalu lze použít i do sušičky, kde napomohou rychlejšímu procesu sušení.

Žehlete snadno a rychle

Po vyprání prádla nás většinou čeká jeho žehlení. I to si lze s pomocí alobalu výrazně usnadnit. Alobalovou fólii oceníte především při žehlení lněných látek a dalších materiálů, které se žehlí obtížněji a vyžadují vyšší teplotu. Stačí, když si pod potah na žehlicí prkno dáte vrstvu alobalu, a uvidíte, že žehlení vám půjde hned mnohem lépe a snadněji. Hliník, ze kterého je alobal vyroben, má totiž skvělé výhřevné vlastnosti.

Připálený hrnec už nebude problém

Rovněž v kuchyni má alobal i další využití než jen jako obalový materiál či při pečení a grilování. V případě, že se vám podařilo na dno pánvičky či hrnců připálit tuk či trochu pokrmu, alobal můžete použít k vytvoření jemné, ale zároveň velmi účinné drátěnky. Při mytí nádobí se ale následně nemusíte při jejím použití na rozdíl od běžné drátěnky bát, že nádobí poškrábete. Kromě připáleného nádobí můžete stejný trik použít i při čistění sporáku či trouby. V neposlední řadě lze alobalem čistit i šperky.

Ostré nůžky kdykoli budete potřebovat

Častým problémem, se kterým se mnohé domácnosti potýkají, jsou neostré nůžky. Obvykle tuto potíž zjistíte v nejméně vhodný okamžik, kdy potřebujete něco důležitého ustřihnout. Pokud máte po ruce kousek alobalu, můžete s jeho pomocí nůžky snadno a rychle nabrousit. Stačí alobal několikrát přeložit a následně ho neostrými nůžkami nastříhat. Po chvilce takto nůžky jednoduše nabrousíte.

Zdroj: cnet.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu