Srub, v němž se budete cítit jako v zimní pohádce

Pokud hledáte nový domov, místo, kde se budete cítit jako v pohádce, měli byste zvážit stěhování do srubu. Právě ten je místem, kde se budete cítit útulně a příjemně. Nemluvě o tom, jak krásně takové bydlení vypadá v zimě. Domeček, na který se dnes podíváme, k takovým stavbám patří.

Srubový dům nacházející se v  Hlevci v Chorvatsku je obklopen lesy, v zimě pak i bílou přikrývkou. Stavba samotná je výsledkem kvalitní truhlářské i řezbářské práce. Takové místo přímo láká k tomu, aby si člověk zalezl do domu, do postele, ideálně s knížkou a čajem v ruce.

Srub je středobodem lesa

Srubový dům je výsledkem precizní ruční práce. Je postaven z ručně loupané a pískované kulatiny. Svým vzhledem dokazuje zalíbení majitelů v tradicích a šetrnosti k životnímu prostředí. Díky svému nenápadnému, ale přesto krásnému vzhledu je tento domek středobodem lesa, u něhož stojí.

Čtěte také: Byt je plný prvků, které byste v něm rozhodně nečekali

foto: Divjake Log Home (divjakeloghome.com)

V domě je dost prostoru pro celou rodinu

O to, aby se majitelé v tomto domě cítili co nejlépe, se stará nejen konstrukce domu, ale také venkovní design domu s hravou střechou, vestavěné inteligentní systémy a výzdoba, která hřeje již od pohledu. Obzvlášť v zimě či o Vánocích vypadá interiér tohoto domu jako z pohádky. Rozloha srubu činí 110 metrů čtverečních – jeho interiér tvoří společenská část v přízemí a dvě ložnice s koupelnou umístěné v patře. Společenská zóna je místem, kde se spojuje obývací pokoj s kuchyní a jídelnou (nechybí zde ani tři terasy – vstupní, jídelní a venkovní, kde je také vířivka).

foto: Divjake Log Home (divjakeloghome.com)

Elegantní bydlení v rustikálním stylu

Nejen v interiéru, ale i v exteriéru domu můžete obdivovat krásu opravdového dřeva. V kombinaci s nábytkem a dekoracemi je tento prostor elegantní, ale současně i rustikální. Vaši pozornost jistě upoutají lavičky s vyřezávanými motivy jelenů, ale také okenice se srdíčky.

Nepřehlédněte: Třídíte doma odpad? Pokud ano, děláte to správně?

Jak vypadá interiér domu?

Kuchyň v šedé barvě je doplněna nejen o designové černé spotřebiče, ale také nerezový dvojitý dřez. Punc dokonalosti místu dodává okno s roztomilým červeným závěsem, obraz nad dřezem, ale také rustikální baterie. Obývací pokoj je zařízen také velmi příjemně. Pohovka je doplněna jak o klasické, tak i houpací křeslo. Ve volné chvíli se zde majitelé mohou dívat na televizi, případně mohou sledovat oheň v hořícím krbu.

foto: Divjake Log Home (divjakeloghome.com)

Zmínit bychom měli také koupelnu se zkoseným stropem, kde se našlo místo jak pro umyvadlo postavené na skříňce z masivu, tak i vintage vanu na nožičkách. Stačí jen napustit horkou vodu, zapálit svíčky a užívat si klidu a pohody. Stejně jako ve zbytku interiéru, pohodu můžete cítit také v ložnici, kde najdete lákavě vypadající postel, ale také originální noční stolky.

Zdroje: Divjake Log Home (divjakeloghome.com)

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu