Tabulová barva dokáže zajímavě ozvláštnit interiér i předměty

Slyšeli jste již o speciální tabulové barvě? Díky ní můžete zajímavě ozvláštnit interiér, ale i nejrůznější předměty. Tabulová barva totiž neslouží jen k opravě tabulí, skvěle se hodí i do interiérů. Aplikovat ji můžete takřka na jakoukoli plochu a psát a kreslit tak kdekoliv se vám zlíbí.

Pro děti i dospělé

S tabulovou barvou uspějete nejen v dětském pokojíčku, ale také na chodbě či v kuchyni. Tabulová barva vytváří černý podklad na nejrůznějších površích, ať už se jedná o dřevo, dřevotřísku, beton, omítku, kov apod. Na tento černý podklad poté můžete psát i kreslit křídou, nechávat si nejrůznější vzkazy na chodbě, nakreslit si v kuchyni vlastní obraz, zapisovat recepty či nechat kreativně vyřádit vaše potomky.

zdroj: piqsels

Nejen černá

Tabulovou barvu seženete nejen v černé variantě, ale také v zelené, která se hodí i do moderních interiérů. Využít na tabulové plochy však můžete nejen klasickou křídu, ale i popisovače, tzv. tekutou křídu. Bát se nemusíte ani o zdraví svých dětí. Většina tabulových barev je ekologická a zdravotně nezávadná. Hodí se tedy do kuchyní i dětských pokojíčků. Na odstranění křídových výtvorů můžete použít navlhčený hadřík či houbičku.

Možnosti využití

Své užití má tabulová barva nejen v interiéru na zdech, ale aplikovat ji můžete i na skříně, dveře, nástěnky, ale také květináče a další předměty. Takto natřené předměty a stěny mohou posloužit k psaní různých vzkazů, k zapisování seznamu nákupů, k popsání květináčů s různými druhy bylinek apod. Tabulovou barvu můžete použít také ve spreji.

zdroj: pikrepo

Jak dlouho barva schne?

Obávat se nemusíte ani délky doby, po kterou barva schne. Tabulová barva je ředitelná vodou a schne opravdu rychle, dokonce rychleji než barvy syntetické. Nátěr tabulovou barvu schne cca 4 až 6 hodin. Den poté už můžete na vytvořený prostor začít psát a kreslit. Pro lepší krytí je vhodné barvu nanést ve dvou vrstvách.

Autorský text | foto: pikrepo, piqsels, needpix

Autor: Daniela Nováková
zavřít reklamu