Tipy na účinné pomocníky pro jarní úklid okolo domu

S příchodem jara přichází i čas na důkladný úklid kolem domu. S touto každoroční rutinou se můžete snadno vypořádat. Stačí si na pomoc vzít ty správné pomocníky, kteří vám ušetří spoustu času a námahy. V tomto článku přinášíme pár tipů.

Tlakové myčky – všestranné pomocnice, které u vás nebudou stát v koutě

Tlakové myčky, známé také jako vapky, najdou využití při čištění prostranství kolem domu, fasády, aut, kol, nářadí, zahradního nábytku a mnoha dalších věcí. Díky vysokému tlaku vody, který vytváří čerpadlo, si snadno poradí i se zašlou špínou a nečistotami. Součástí balení myček bývá hned několik typů trysek pro různé typy povrchů, včetně kartáčů na čištění dlažby.

Vysokotlaké čističe jsou dostupné ve třech variantách pohonu: akumulátorové, elektrické a benzínové. Akumulátorové vapky nabízejí svobodu pohybu bez kabelu, ale je třeba se starat o nabíjení baterie. Elektrické jsou tiché, lehké a téměř bezúdržbové, ale jste omezeni délkou kabelu a dostupností zásuvky. Benzínové tlakové myčky mají nejvyšší výkon a jsou vhodné pro velké plochy, ale jsou hlučnější, těžší a vyžadují více péče.

Při výběru se zaměřte rovněž na výkon, tlak a průtok vody, abyste měli jistotu, že vybraný model zvládne vše, co od něj očekáváte.

vysokotlaky-cistic-shutterstock.jpg
Zdroj: Shutterstock

Multifunkční vysavače vysají vše, na co se podíváte

Dalším skvělým pomocníkem při úklidu okolí domu jsou multifunkční průmyslové vysavače. Tyto robustní a odolné stroje mají mnohem vyšší výkon a sací sílu než běžné domácí vysavače, zvládnou tak vysát i hrubé nečistoty, prach a sutiny. Navíc disponují funkcí “morkého” vysávání. To vše je předurčuje k úklidu dílen, garáži, teras, apod. Uplatnění ale najdou i na stavbě nebo v průmyslových provozech.

Průmyslové vysavače jsou dostupné jak v elektrické, tak i v akumulátorové variantě.

prumyslovy-vysavac-scheppach-asp-15-es.jpg
Zdroj: Jarabák

Tip: S blížícími se teplými dny přichází i čas grilování. Při úklidu oceníte speciální vysavače na popel, které jsou navrženy pro bezpečné odstranění popela z grilu nebo krbu.

S moderními pomocníky zvládnete úklid kolem domu, na terase, u bazénu a všude tam, kde plánujete během jarních a letních dnů trávit čas s rodinou či přáteli, rychle a bez velké námahy. Investice do kvalitních strojů se rozhodně vyplatí a usnadní vám práci nejen na jaře, ale po celý rok.

Autor: redakce BydlimeChytre.cz
zavřít reklamu