Triky pro snadnější, rychlejší a pohodlnější žehlení

Co si budeme nalhávat, žehlení většinou nepatří mezi oblíbené činnosti. Mnoho z nás ho tak často odkládá až do okamžiku, kdy už se mu z praktických důvodů nelze vyhnout. Jistě, můžete si u něj pustit váš oblíbený seriál nebo film, nicméně existují triky a vychytávky, které vám ho usnadní více.

Žehličku nahraďte sušičkou

Pokud potřebujete vyhladit několik kusů oblečení, které jsou jen lehce pomačkané, vynechte žehličku a použijte sušičku. Pomocí rozprašovače s vodou navlhčete oblečení a pak ho na několik minut vhoďte do sušičky. Teplo sušičky způsobí, že se vlhkost na oblečení změní v páru a záhyby zmizí.

Pokud používáte sušičku, může vám obecně žehlení zjednodušit. Před přenesením oblečení z pračky do sušičky, každý kus protřepejte. Protřepání pomůže oblečení rozmotat, což pomůže zamezit vzniku záhybů. Nedávejte též do sušičky příliš mnoho oblečení najednou.

Oblečení co nejdříve pověste

Jakmile oblečení doperete, co nejdříve ho vyndejte z pračky či sušičky a pověste. Jednoduchý, ale překvapivě účinný trik.

Kouzlo vody a páry

Mnoho napařovacích žehliček má funkci rozprašování, kterou ale řada z nás nevyužívá. To je ale škoda. Dodatečná vlhkost pomáhá vyhladit záhyby s menší námahou a zanechává prádlo hladké. Pokud máte pocit, že záhyby jsou stále vidět, zvyšte množství páry.

zdroj: pixabay.com

Žehlete ve správném pořadí

Před žehlením uspořádejte věci od jemných a méně pomačkaných po pevnější a více pomačkané. Vaše žehlička se bude zahřívat více, jak budete žehlit, což znamená, že bude mít ideální úroveň teploty pro to, co právě žehlíte. Už nemusíte čekat, až žehlička vychladne v polovině žehlení. Budete překvapeni, kolik času tímto způsobem ušetříte.

Správný pohyb

Žehlíte oblečení krouživými pohyby? Pak vězte, že to není ideální způsob. Ukazuje se, že některé látky tento pohyb může poničit, a vaše oblečení tak časem může „měnit“ tvar. Mnohem vhodnější jsou při žehlení dlouhé rovnoběžné tahy jedním směrem, abyste látku nenatahovali.

Nepodceňujte žehlicí prkno

Mít dobré žehlicí prkno je téměř stejně důležité jako mít dobrou žehličku. Mnoho z nás důležitost žehlicího prkna podceňuje. Velmi důležitá je pro pohodlné žehlení správně nastavená výška prkna. Pokud žehlíte ve stoje, měli byste mít rovná záda a volně natažené ruce. Možná se doma potýkáte s nedostatkem prostoru, a tak chcete mít prkno co nejmenší. Při výběru prkna berte v potaz prádlo, které nejčastěji žehlíte. Čím větší kusy žehlíte, tím více oceníte širší prkno. Důležitou roli hraje také kvalitní potah prkna. Z hlediska materiálu lze volit mezi bavlnou, teflonem a metalickým povrchem, který skvěle odráží teplo.

Pravidelně čistěte žehličku

V neposlední řadě dopřejte své žehličce čas od času péči. Špinavá žehlicí plocha či vodním kamenem ucpané trysky žehličky se mohou na žehlení projevit velmi negativně.

Zdroj: onegoodthingbyjillee.com, insideoutstyleblog.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu