Triky se zubní pastou, které se vyplatí znát!

Většina z nás zubní pastu automaticky používá každé ráno a večer k čistění zubů. Věděli jste ale, že kromě vybělení vašeho úsměvu se dá pasta použít i k mnoha dalším činnostem? Kromě vyleštění stříbrných šperků, ji můžete použít i na klávesnici, mobil, žehličku či brýle.

Zachrání poškrábané hodinky, mobil i CD

Zubní pastu můžete velmi jednoduše použít k vyleštění drobných škrábanců, včetně těch na ciferníku hodinek nebo telefonu. Stačí nanést malé množství pasty na měkký hadřík a jemně přejíždět po povrchu. Jistě, můžete namítnout, že CD či DVD jsou již minulostí a většina lidí je už nepoužívá. Pokud se ale přesto chcete podívat například na váš svatební obřad, který máte nahraný na DVD, či pustit babičce její oblíbenou hudbu, může se vám zubní pasta hodit. S její pomocí lze odstranit případné nečistoty a lehké škrábance, které se disku nacházejí a znesnadňují jeho přehrání.

Navrátí bělost teniskám

Bílé tenisky jsou již několik let módním hitem. Bohužel jsou díky své barvě velmi náchylné k ušpinění. Pokud mají vaše tenisky bílé gumové lemy, které se časem ušpinily či zabarvily, vezměte si bílou zubní pastu a hadříkem ji naneste na znečištěné místo. Důkladně místo vyleštěte a na závěr opláchněte vodou. Zubní pasta pomůže i vašim koženým botám, dokáže velmi zjemnit případné oděrky a odřená místa.

zdroj: pixabay.com

Zabrání zamlžení brýlí a rozjasní světla vašeho automobilu

Věděli jste, že když nanesete tenkou vrstvu zubní pasty své plavecké, lyžařské nebo potápěčské brýle a poté je otřete, nebudou se vám mlžit? Podobným způsobem lze vyčistit špinavé a zamlžené světlomety auta. Stačí nanést trochu zubní pasty na vlhký papírový ubrousek a krouživými pohyby jemně vyleštit.

Vyčistí umyvadlo

Až vám příště spadne do umyvadla kousek zubní pasty, nesplachujte ji. Vezměte houbičku nebo hadřík a  rozetřete ji po umyvadle. Zubní pasta, především ta bělící, totiž působí jako jemný abrazivní čisticí prostředek. 

zdroj: pixabay.com

Vybělí klávesnici a myš

Máte nebo spíše měli jste bílou klávesnici či myš? Nezoufejte, můžete jim jejich bělost vrátit právě pomocí zubní pasty. Stačí na hadřík nanést malé množství bílé zubní pasty a jemně vyleštit každou klávesu i myš.

Odstraní skvrny od fixů

Pomalovaly vám děti stůl, podlahu, stěny či dokonce televizi permanentním fixem? Zubní pasta může situaci zachránit. Naneste na skvrnu trochu zubní pasty a pak ji vlhkým hadříkem vetřete do skvrny. Poté hadřík opláchněte a zubní pastu setřete.

Vyčistí žehličku

Žehlení různých materiálů časem vede k tomu, že žehlící plocha se používáním znečistí. Není už tak hladká a jsou na ní „nažehlené“ kousky vláken či gumy. Nečistoty na žehličce nejen snižují její účinnost, ale mohou snadno způsobit skvrny na oblečení. Gelová zubní pasta funguje jako dokonalé jemné abrazivum pro odstranění všech usazenin, které se na žehlící ploše případně nacházejí.

Zdroj: onegoodthingbyjillee.com, dailymotion.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu