Účinné ochlazení vašeho domova. Z jakých možností máte na výběr?

Vedra nás během letošního léta zasahují jen nárazově, přesto můžete mít s tepelným komfortem ve vašem domově problémy, zvláště bydlíte-li v podkroví. Jak můžete váš domov příjemně ochladit v případě, zaskočí-li vás velká vedra?

Preventivní ochrana

Základní radou je, abyste si horko a slunce do vašeho domova vůbec nepouštěli. Co se týká horka, ideální je větrat spíše v noci a brzy ráno, kdy je vzduch chladný a během dne mít okna spíše zavřená a žaluzie zatažené. Díky tomu se k vám sluneční paprsky jen tak nedostanou. Těmi nejúčinnějšími jsou předokenní žaluzie či venkovní rolety. Pokud však nechcete trávit léto zavření doma za zataženými žaluziemi, sáhněte po jiných možnostech ochlazení.

Ventilátor

Když se řekne ventilátor, všem se vybaví klasický kulatý ventilátor, který vzduch přímo neochlazuje, ale víří jej. Právě díky němu může být pobyt v interiéru snesitelnějším. Vybrat si dnes však můžete z celé řady ventilátorů, a to stolního, který lze umístit na nábytek či stojanového. Zvolit můžete i sloupcový ventilátor, který vypadá moderněji, či stropní. Ventilátory dnes navíc lze nastavovat nejen na nejrůznější režimy, ale i na automatické spínání, což se hodí například v noci.

Čistička, která ochladí

Vsadit můžete i na čističku vzduchu, která čistí vzduch, ale zvládne ho zároveň ochlazovat. Tato variabilita skrývá velkou užitečnost, protože máte dva přístroje v jednom a využijete jej po celý rok. Čistička vás bude zásobovat proudem pročištěného vzduchu, který lze ochlazovat i zahřívat.

Čtěte také: Venkovní žaluzie nebo rolety? Jaké výhody a nevýhody skrývají tyto typy stínění.

Ochlazovač vzduchu

Další možností je pro vás ochlazovač vzduchu, který funguje nejen jako ventilátor, ale vzduch zvládne také ionizovat, popřípadě zvlhčovat. Díky tomu budete mít v místnosti nižší teplotu, ale i vlnu pozitivních iontů a příjemné klima.

Domácí klimatizace

Velmi oblíbenou možností je dnes také domácí klimatizace, která nabízí prvotřídní komfort v chlazení. Zvolit si dnes můžete i modely, které jsou vybaveny technologií čištění vzduchu, která vás zbaví bakterií a zabraňuje šíření plísní i alergenů.

Autor: Daniela Nováková
zavřít reklamu