Už víte, jak si letos ozdobíte stromeček? Zkuste si vánoční dekorace vyrobit sami. Jsou překrásné a nestojí téměř žádné peníze

Vánoce jsou za dveřmi, takže otázka je namístě. Už jste přemýšleli, jak ozdobíte vánoční stromeček, aby byl co nejhezčí nebo nejlépe ladil s interiérem? Jestliže nechcete oprašovat ozdoby z loňska a nechce se vám platit za nové, máme pro vás několik netradičních tipů na výrobu vánočních dekorací, a to nejen na vánoční stůl. Pojďte se podívat, co se dá vytvořit, je to také báječný způsob, jak během předvánočního shonu zrelaxovat!

Jednoduché, elegantní i třpytivé šištičky

Přírodní materiály k Vánocům patří. Jak z obyčejné šišky uděláte jedinečnou elegantní vánoční ozdobu? Stačí jen něco na zavěšení, ze zlaté či stříbrné stuhy uvázat mašli, přilepit ji tavnou pistolí k šišce, a je hotovo! Další variantou jsou šišky se třpytkami, ty se báječně hodí, pokud budete tvořit s dětmi. Bílou akrylovou barvou natřete šišky, barvu nechte zaschnout a potřete je lepidlem. Než lepidlo zaschne, šišky posypte třpytkami a poutko na zavěšení přilepte tavnou pistolí.

Netradiční průhledné koule

K tomuto tipu na ozdoby si je vlastně budete muset zakoupit, a pak je jen ozvláštníte. Potřebujete průhledné vánoční baňky s odnímatelným vrškem. Průhledné ozdoby vypadají krásně samy o sobě, ale když do nich dáte větvičky, konfety, plátky suchého pomeranče, kuličky uschlého šípku, třpytky, polystyrenové kuličky nebo cokoli jiného, co se do vašeho interiéru hodí, stromeček bude ještě hezčí! A rozhodně výjimečný.

Ozdoby z papíru jinak

Můžete si pořídit sadu dekoračních papírů nebo si tvrdší papír nastříhejte podle svého výběru tak, aby se vám dobře hodil k ostatním dekoracím. Z proužku papíru vytvarujte kouličku, kterou nahoře a dole slepíte. Nebo můžete vytvořit dva postupné válečky, když v určitém místě proužky papíru na zafixujete třeba gumičkou a ze delších konců papíru vytvarujete zbytek. Vršek i spodní část ozdoby můžete obmotat drátkem, na který ještě přidáte korálek (nebo korálky). Ozdoby v původní barvě kartonu vypadají skvěle a velmi přirozeně.

Víno a filmové Vánoce

Máte-li rádi víno a „pro případ“ si schováváte zátky, můžete z nich vytvořit další vtipné a pěkné dekorace. Pomocí malých větviček vznikne sada malých sobů, ocásek můžete být z kuličky vaty. Obličej či čumáček lze opracovat nožem, pokud jste tak šikovní! K vínu se dobře hodí filmy. A sněhové vločky pro děti s jejich oblíbenými superhrdiny? Ne, nemusíte je kreslit, v obchodech seženete například balicí papíry s filmovými postavami nebo potištěné diáře. Vločky pak snadno vystřihnete.

A jestliže chcete mít stromeček standardní, můžete si třeba jen nad stůl pověsit větev s vyrobenými ozdobami. Mimochodem, i v Čechách se kdysi tradičně věšel stromek ze stropu dolů, což je výborné řešení, ke kterému si lidé vrací, pokud mají malé děti a zvídavé domácí mazlíčky!

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu