Větší pracovní plocha i nové místo k posezení. Jaké výhody přináší pořízení kuchyňského ostrůvku?

Ostrůvky v kuchyni mohou mít mnoho podob. Tento trend v dispozičním řešení kuchyně je velmi oblíbený. Nejenže přináší rozšíření pracovní plochy, ale i nové místo, ke kterému se můžete usadit, vychutnat si svou ranní kávu či poklábosit s osobou, která zrovna vaří oběd.

Komplexní ostrůvek

Dnes již existují ostrůvky, na kterých můžete nejen zeleninu krájet, ale je zde umístěn také dřez či varná plocha a zbytek kuchyně se skládá jen z velkých skříní, které poslouží jako úložný prostor.

Velké místnosti

Trendem v oblasti bydlení je dnes propojení kuchyňské, jídelní a obývací části, přičemž právě ostrůvek se stal praktickým řešením, jak oddělit část obytnou od kuchyňské. Ostrůvek navíc můžete využít jako plochu k vaření, k práci či jako plochu jídelní. Zpravidla mají ostrůvky stejnou výšku jako zbytek pracovní plochy v kuchyni, ale mohou být také vyvýšené, aby zakryly vzniklý nepořádek v zadní části kuchyně.

zdroj: pxhere.com

Pracovní plocha

Milujete, když máte v kuchyni dostatek místa na vaření a pečení? V tom případě je pro vás ostrůvek jasnou volbou. Ostrůvky totiž nabízí příjemné rozšíření pracovní zóny, ale mohou se stát samostatnou částí mycí či varnou. V takovém případě by měl být nad ostrůvkem umístěna digestoř.

Nepřehlédněte: Bydlete chytře a vařte chytře aneb jak správně hospodařit ve vaší kuchyni.

Místo setkání

Ostrůvek si však můžete vymyslet i tak, že k němu půjdou z druhé strany postavit židličky a návštěva si k vám tak při přípravě večeře může přisednout, popřípadě vám pomoci. Na ostrůvek můžete návštěvě připravit také pohoštění a být s ní stále v kontaktu, i když potřebujete v kuchyni dotvořit finální pokrm.

zdroj: pxhere.com

Využít ostrůvek můžete i pro rychlé snídaně či obědy. Na ostrůvek může navazovat i jídelní stůl, přičemž plocha je v části snížená, abyste si k ní mohli dát běžné židle, ne shánět barové. Vsadit však můžete i na klasické barovky.

Autor: Daniela Nováková
zavřít reklamu