Víte, jak rychle a bezpečně posbírat střepy či vyčistit mixér?

Nejrůznější domácí práce a uklízení jsou sice díky moderním prostředkům a pomocníkům jednoduší než dříve, přesto se ale stane, že s výsledky jejich práce nejsme vždy stoprocentně spokojení. V tom případě se vyplatí znát několik triků, které vám pomohu nenadálé problémy rychle a účinně vyřešit.

Kostky ledu a pomačkané prádlo

Pokud chcete z košile nebo kalhot dostat nevzhledné záhyby, nemusíte vždy nutně sahat po žehličce či ručním napařovači. Stačí, když vložíte dvě nebo tři kostky ledu do sušičky spolu pomačkaným oblečením a zapněte ji na přibližně deset minut na nejteplejší stupeň. Led se rozpustí a změní se v páru, která pomačkání odstraní. Tento trik není tak účinný u těžších oděvů, ale u lehčích tkanin je to zázrak.

Chleba a rozbité sklo

Každému už se někdy stalo, že upustil sklenici a ta se následně roztříštila o podlahu. Zatímco sbírání velkých střepů je snadné, ty malé mohou být někdy problémem. Víte, jak co nejsnáze sesbírat i je? Na kousek chleba dejte trochu vody, aby byl trochu vlhký, a přitiskněte ho na podlahu, kde se nacházejí drobounké střepy. Sklo se do chleba „zapíchá“ a vy se nebudete muset obávat, že některé střepy uniknou vaší pozornosti a následně se o ně někdo poraní. Je to mnohem jednodušší než se snažit střepy zamést a navíc se vám snadno podaří zachytit i drobné střípky, které jsou často špatně viditelné.

zdroj: freepik.com

Pěna na holení a zrcadlo

Tento trik je tak trochu 2 v 1. Pokud totiž na zrcadlo nanesete pěnu na holení a otřete ho papírovou utěrkou nebo jemným hadříkem, nejenže zrcadlo zbavíte šmouh a nečistot, ale zároveň ho na několik týdnů ochráníte i před zamlžením během sprchování. Tento trik můžete použít rovněž při čištění brýlí nebo skel v autě.

Jar a mixér

Nejrůznější mixéry nám sice při vaření usnadňují v mnohém práci a také šetří čas, ale obvykle jen do okamžiku, než je třeba je vyčistit. Namísto rozebírání mixéru a ručního čištění jeho ostrých nožů zkuste příště tento jednoduchý postup. Naplňte mixér do poloviny horkou vodou, přidejte trochu saponátu na nádobí, přiklopte víkem a zapněte. Horká voda a saponát následně odstraní i odolné zbytky kolem nožů, poté stačí mixér jen vypláchnout čistou vodou.

zdroj: freepik.com

Grep, sůl a vana

Také se vám na vaně tvoří nejrůznější linie, které ukazují množství vody, které si do ní nejčastěji napouštíte? Namísto klasických čisticích prostředků se jich příště můžete jednoduše zbavit pomocí grepu a soli. Povrch vany nejprve namočte sprchou. Následně si rozkrojte grapefruit napůl, posypejte ho trochou soli a začněte drhnout. Kombinace citrusu a soli účinně odstraní skvrny od mýdla i vodní kámen a zároveň koupelnu příjemně provoní. Stejnou techniku lze samozřejmě použít i na umyvadla.

Zdroj: simplemost.com, purewow.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu