Vraťte vašim kuchyňským utěrkám jejich čistotu a bělost!

Kuchyňské utěrky. Používáme je nejen k utírání nádobí, ale také při vaření, kdy s jejich pomocí například sléváme těstoviny, nebo si do nich utíráme mokré ruce během nejrůznějších kuchyňských prací. V neposlední řadě jimi také utíráme znečištěnou kuchyňskou linku. Není se tak čemu divit, že se velmi snadno a rychle zašpiní. Bohužel ne vždy lze vzniklé skvrny z utěrek odstranit běžným praním. Zároveň postupem času také dochází k tomu, že utěrky šednou. Existuje ale jednoduchý trik, jak jim jejich čistotu, bělost a svěžest opět navrátit.

Co dokáže olej, soda a prášek na praní?

Kromě špinavých utěrek si připravte slunečnicový olej, prací prášek a jedlou sodu. Následně si podle počtu utěrek připravte hrnec, do kterého dejte vařit vodu. Když voda začne vřít, rozmíchejte v ní dvě polévkové lžíce jedlé sody, dvě polévkové lžíce slunečnicového oleje a půl polévkové lžíce pracího prášku. Poté hrnec z ohně odstavte a vložte do něj špinavé utěrky. Utěrky nechte namočené v přiklopeném hrnci alespoň po dobu tří hodin. Možná vám přidání oleje k jedlé sodě a pracímu prášku připadá poněkud zvláštní, nicméně opravdu funguje.

Čtyřicet stupňů nestačí

Utěrky můžete nechat namočené klidně přes noc. Když je následně vyjmete, propláchněte je v proudu tekoucí vody a poté vyperte v pračce tak, jak jste zvyklí. Nezapomeňte na to, že utěrky by se správně měly prát při teplotě šedesáti stupňů. Nižší teplota z látky neodstraní všechny bakterie a nečistoty. Na stejnou teplotu byste kromě utěrek měli prát také ručníky a ložní prádlo. Mimochodem utěrky z hygienických důvodů perte pokud možno vždy samostatně, nikoli s ostatním prádlem. Vyzkoušejte a uvidíte, že poté, co utěrky z pračky vyndáte, nebudete věřit svým vlastním očím. Budou jako nové! Pak už je stačí jen přežehlit a jsou připravené k dalšímu použití.

Zdroj: cleanmyspace.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu