Vychytávky s oblečením, které vám zajistí pohodlí i čistotu v horkém počasí

Po velkou část roku řada z nás touží po teplém a slunečném počasí. Když je konečně tady, kromě radosti nám ale občas může přivodit i trochu vrásek na čele s ohledem na oblečení. Kromě typických rad, jako je nosit volné oblečení světlých barev vyrobené z lehkých a prodyšných materiálů, existují i další triky, které vám pomohou cítit se lépe a svěžeji.

Zabraňte vzniku skvrn od potu v podpaží

Pocení je sice na jednu stranu přirozené, ale na stranu druhou mokré „koláče“ v podpaží jsou i ve třicetistupňovém vedru stále považovány za faux pas. Naštěstí existuje jednoduchý trik, díky kterému se těmto trapasům můžete vyhnout.

Stačí na vnitřní stranu oblečení do podpaží nalepit malou intimní vložku. Její tvar můžete pomocí nůžek jednoduše upravit podle požadavků oděvu. Lepidlo udrží vložku bezpečně na místě, kde bude absorbovat přebytečný pot a zabrání vzniku skvrn. Kromě klasických dámských vložek můžete použít i speciální podpažní vložky do oblečení.

Vyhněte se odřeninám na vnitřní straně stehen

Se zvýšeným pocením a třením jsou někteří lidé v letních měsících náchylnější k odřeninám na vnitřní straně stehen. Místo toho, abyste si pod letní šaty či sukni kupovali speciální kalhotky s nohavičkami nebo kraťásky z prodyšného materiálu, ustřihněte si nohavice starých punčocháčů tak, aby končily zhruba v polovině stehen. Lehký materiál vás ochladí a zabrání vzniku oděrek. A pokud máte náhodou po ruce pár silonek s dírou, je to skvělý způsob, jak je znovu využít.

Dejte sbohem vykukujícím ramínkům podprsenky

Chcete zabránit tomu, aby vám zpod oblíbených letních topů a šatů vykukovala záludná ramínka podprsenky? Stačí si pořídit sponu na podprsenku, která jednoduše udrží ramínka podprsenky blízko středu zad.

Odstraňte stopy po deodorantu

Vlhčené ubrousky do sušičky lze využít různými způsoby. Například skvěle fungují na odstranění bílých stop po deodorantu či antiperspirantu z tmavšího oblečení.

Žena používající deodorant.
zdroj: unsplash.com

Omezte šperky na minimum

Rozmanité šperky jsou sice oblíbeným doplňkem, nicméně v horkých letních dnech v tomto ohledu platí, že méně je více. Pokud totiž máte příliš mnoho naskládaných náramků nebo mohutný náhrdelník, můžete začít pociťovat teplo dříve. Kov na kůži se může snadno stát horkým a lepkavým. Dejte proto přednost pouze několika decentním jemným šperkům.

Kouzlete se šátkem

Pokud máte dlouhé vlasy, pak víte, jak je nepříjemné, když se vám lepí na krk. Jako skvělé řešení si pořiďte malý bavlněný šátek a vlasy jím svažte. Kromě toho ho samozřejmě můžete nosit i kolem krku s rozpuštěnými vlasy. Než si ho kolem krku omotáte, můžete ho namočit do studené vody, abyste se ještě více ochladili.

Přibalte si vějíř

Po mnoho století byl vějíř tradičním letním doplňkem mnoha urozených dam. Využijte jeho výhod i vy. Investujte do malé skladné verze, která se vejde do kabelky, a v případě potřeby vějíř jednoduše vytáhněte.

Zdroj: strawberrychicblog.com, stylist.co.uk

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu