Vyletněte a zútulněte si balkon. Stačí provést těchto 5 úprav

Letní měsíce lákají k pobytu venku. Ne každý má však to štěstí, že má zahradu či chalupu, na kterou může odjet. Zútulněte si proto váš balkon, abyste na něm mohli trávit čas a cítili se zde pohodlně. Balkon můžete využít ke slunění, pěstování plodin a bylinek nebo relaxaci s knihou v ruce.

Základem je podlaha

Vždy záleží, v jakém stavu váš balkon je. Ideální je však doslova začít od podlahy, která vzhled balkonu náležitě promění. Chcete-li, aby byla rekonstrukce rychle hotova, využijte dřevěné dlaždice, umělý trávník, popřípadě venkovní koberec. Položení je hotové během několik minut a celkový vzhled balkonu se rychle změní.

zdroj: pxhere.com

Praktické stínění

Pokud vám na balkon pravidelně paří sluníčko, nezapomeňte na dobrou ochranu proti slunci, abyste si na balkoně mohli opravdu užívat. Rychlým řešením je koupě slunečníku, který můžete také variabilně přesouvat. Jinou variantou může být sluneční plachta, ta se upevňuje na stěnu a zábradlí. Plachta vás ochrání i před zraky sousedů a velmi snadno se uskladňuje. Zvolit můžete i markýzu, která se již napevno připevňuje ke zdi.

Stačilo pouhých 140 dolarů a domácí pracovna vypadá jako nová.

Květiny a plodiny

Aby byl váš balkon opravdu útulný a cítili jste se na něm příjemně, nezapomeňte na květiny. Zvolit můžete klasiku nebo vsadit na zeleninu a bylinky, které využijete i v kuchyni. Na balkoně můžete pěstovat rajčata, jahody, ale také hrášek či fazole. Pnoucí rostliny dobře zakryjí mezery mezi zábradlím a vytvoří dostatečné soukromí. Květníky lze upevnit na stěnu či si můžete vytvořit vertikální záhon. Moderní jsou i pěstební vaky, které ušetří dostatek prostoru.

zdroj: pxhere.com

Skryjte se před sousedy

Na balkoně se chcete cítit příjemně a jistě nebudete stát o zraky sousedů a kolemjdoucích. Mezery v zábradlí můžete zakrýt rákosovou rohoží, která prostor také zútulní, popřípadě použít textilní zástěny. Soukromí vám dopřejí i vyšší rostliny, rostliny v závěsu, popřípadě stínící rolety či závěsy.

Kvalitní sezení a doplňky

zdroj: pxhere.com

Dopřejte si také kvalitní balkonový nábytek, na kterém se budete cítit pohodlně. Zvolit můžete stolek a skládací židle, pokud však máte na balkoně více místa, dopřejte si pohodlí v podobě polstrovaného křesla, lehátka či sedačky. Doporučujeme také investovat do kvalitního nábytku, který bude odolný vůči vnějším vlivům, viz nábytek z polyratanu. Nezapomeňte ani doplňky, které balkon zútulní, například polštáře, deky, světýlka atd.

Autor: Daniela Nováková
zavřít reklamu