Výměna dvířek u kuchyňské linky zcela změní vzhled místnosti

Pokud jste nespokojeni se vzhledem své kuchyně, často stačí pouhá výměna dvířek kuchyňské linky a vzhled místnosti se zcela promění.

V zahraničí dominují otevřené úložné plochy, ale my Češi stále raději zavíráme věci do skříněk. Je to rozhodně praktické řešení, na věci se nepráší a nemusíte je pořád rovnat, aby byl vzhled interiéru patřičné dokonalý.

Moderní vzhled

Pro moderní kuchyně bývají nejčastější volbou hladká dvířka z lamina nebo foliovaná dvířka v lesklém či matném provedení a v barvách. Luxusnější variantou jsou akrylátová dvířka. Linku prosvětlí dvířka z čirého, mléčného nebo strukturovaného skla. V moderních kuchyních je sklo velmi oblíbený materiál a často se používá také v barevném provedení. Hravost může kuchyni dodat ornamentální potisk, ale jednoduchý design je nadčasový.

Francouzské kouzlo

V posledních letech získává na oblibě též styl provensálský. Ten také sází na dřevo a jemně vyřezávané profily, a to v bílé, smetanové či vanilkové barvě, která navíc působí jako vyšisovaná sluncem.

Tip: Nevíte, co si pod francouzským stylem představit? Prohlédněte si fotogalerii kuchyňských linek ve stylu Provence o různých tvarech a velikostech. Možná mezi nimi objevíte právě tu vaši vysněnou kuchyni.

Rustikální styl

Rustikální styl je kuchyňským evergreenem. Navodí atmosféru venkova, teplo a útulnost. Používají se dvířka v přírodní barvě dřeva s vyřezávanými profily. Levnější a praktičtější volbou než masiv nebo dýha je fóliovaný nábytek. Vhodné je použít vestavěné spotřebiče, aby se nekazil venkovský dojem.

Skandinávský styl

Pro skandinávský styl je typický světle zařízený interiér kuchyně. Je stále populárnější, neboť klade důraz na funkčnost a optimální využití prostoru a světla. Kuchyňská linka není nikdy lesklá, bývá nejčastěji bílá, šedá nebo v teplých odstínech přírodního dřeva.

Ať již zvolíte jakýkoli vzhled kuchyně, nezapomeňte kvůli estetice na funkčnost!

Autor: Vlastimil Vachta
zavřít reklamu