Zahradní nábytek jako skvělý doplněk zahrady. Jak ho vybrat?

Rádi trávíte v zahradě každou volnou chvilku? Ještě lépe se tam budete cítit díky novému zahradnímu nábytku. Poradíme vám, podle čeho ho vybírat.

Zdroj: https://www.pexels.com/sk-sk/photo/trava-travnik-okna-bazen-13907870/

Zahrada by měla být nejenom místem na práci a pěstování plodin, ale i trávení volného času s rodinou a přáteli. K ještě příjemnějším chvilkám určitě dopomůže i kvalitní sestava zahradního nábytku. Na co se při její koupi zaměřit? 

Nemáte vhodné pomocníky na úklid po zimě? Využijte Kärcher slevový kóda za jejich nákup zaplatíte méně.  

Zdroj: https://www.pexels.com/sk-sk/photo/stol-dreveny-dizajn-stolicky-8186512/

Umístnění nábytku

Víte, do které části zahrady nábytek umístíte? Před jeho nákupem je důležité vědět například to, jestli bude pod krytou terasou nebo pod holým nebem. Od toho záleží výběr materiálu. 

Důležité je i to, jestli bude mít nábytek své pevné místo nebo ho chcete přenášet. 

Udělejte si pohodlí a oddychněte si v zahradní houpačce či kresle. Uplatněte

XXXLutz slevový kód a těšte se z výhodných nákupů. 

Výběr materiálu

Při nákupu zahradního nábytku máte na výběr mnoho materiálů – přírodní i ty umělé. Je jenom na vás a vašich preferencích, jaký nakonec zvolíte. 

Už několik let je nejvíc vyhledávaný nábytek do zahrady z umělého ratanu. Důvody jsou 3 – vysoká odolnost vůči změnám teplot, dlouhá životnost a jednoduchá údržba. A navíc vypadá skvěle všude. 

Dřevo je jedním z nejoblíbenějších přírodních materiálů 
na nábytek do interiéru. Jinak tomu není ani v exteriéru. Pravdou ovšem je, že nábytek z tohoto materiálu je potřebné chránit před nepříznivým počasím a pravidelně ošetřovat ochranným nátěrem. 


Zahradní nábytek z kovu 
patří mezi preferovaný kvůli vysoké stabilitě a odolnosti. Stejně tak je nenáročný na údržbu. 

Plastový zahradní nábytek pořád dominuje ve více zahradách. Nemyslíme ten z tenkého plastu, ale z pevnějšího a odolnějšího. Nábytek z něho vydrží dlouhá léta bez vyblednutí barvy. 

Zdroj: https://www.pexels.com/sk-sk/photo/dom-pohar-sklo-trava-238377/

Účel

Hledáte zahradní nábytek na stolování v exteriéru s rodinou, nebo spíše na nerušený oddech? Znát účel je před jeho nákupem velice důležité. Řekneme vám proč. 

Pro pravidelné zahradní stolování při obědě nebo grilování potřebujete stabilní a pevný stůl. Nevyhnutelné jsou i pohodlné židle. 

Chcete zahradní nábytek výlučně na oddech a lenošení? Koukněte se po polohovatelných křeslech, velkých sedačkách či houpacích křeslech. 

Zdroj: https://www.pexels.com/sk-sk/photo/rastliny-tovarne-tropicky-nadvorie-8680607/

Letní sezóna je už v plném proudu. Neodkládejte proto nákup zahradního nábytku už ani o den. A nezapomeňte koupit i slunečník či polštáře. Takovéto doplňky vám ještě více zkrášlí vaše venkovní posezení.

Autor: redakce BydlimeChytre.cz
zavřít reklamu