Zařiďte si funkční předsíň. Co v ní nesmí chybět, i když je opravdu malá?

Předsíň je velmi praktickou místností ve vašem domově. Nejenže je tím prvním, co vaše návštěva uvidí, ale slouží k mnoha činnostem, které vykonáváte po příchodu z práce či při odchodu. Chybět by v ní neměl úložný prostor na kabáty, kabelky, obuv, ale také zrcadlo či sedátko. Jak všechno potřebné umístit i do opravdu malé předsíně?

Miniaturní předsíň

I když jsou v některých domech předsíně poměrně rozhlehlé, ve většině případů jsou předsíně opravdu malé, jen úzké chodbičky, do kterých se toho příliš nevejde. I tak předsíň můžete zařídit tak, aby byla praktická a vešlo se do ní vše potřebné.

Vsaďte na háčky

Místo velkého věšáku, který zabere spoustu místa a bude nestabilní, vsaďte na háčky, které můžete podle libosti rozmístit do různých výšek a vejde se na ně vše, co budete potřebovat. Klasickou je i nástěnný díl s lavicí, který se však nevejde do každé chodby. Pořídit si tak můžete háčky, pod které můžete umístit malou sedací lavičku, která nezabere příliš místa, ale návštěva se díky ní pohodlně obuje.

Úzká lavice může mít také ve spodní části další prostor na odkládání bot, popřípadě může být ve spodní části uzavíratelná, aby boty nebyly vidět.

Vybírejte úzký botník

Aby se obuv neválela všude ve vaší předsíni, nezapomeňte ani na botník. Zapomeňte na hluboké obrovské botníky. Dnes lehce pořídíte opravdu úzké výklopné botníky, které nezabírají příliš prostoru, přitom skýtají kvalitní prostor pro vaše boty.

Nepřehlédněte: Muž vytvořit jídelní kout pro svoji rodinu a přátele – rychle a levně.

Zrcadlo zvětší prostor

Nezapomeňte ani na zrcadlo. Pořídit si můžete zrcadlo dlouhé obdélníkové či kulaté třeba nad botník. Praktickým doplňkem je zrcadlo s poličkou, na kterou si můžete odkládat klíče, brýle a další drobnosti. Zrcadlo velmi efektivně rozšíří prostor a dodá mu šmrnc.

Věci do krabic

Máte na chodbě málo úložného prostoru a všude se vám válí šátky, v zimě rukavice, šály a čepice? Pořiďte si stylové krabice, do kterých tyto drobnosti uschováte. Předsíň tak bude působit spořádaně a krabice můžete uschovat pod lavičku či na poličky.

Autor: Daniela Nováková
zavřít reklamu