Zrcadla v interiéru nesmí chybět. Jak je však správně rozmístit, aby interiér prosvětlila a zvětšila

Zrcadla jsou nepostradatelným doplňkem interiérů, které plní estetický i praktický účel. Mohou posloužit jako skvělý prostředek prosvětlení a zvětšení místnost, při špatném umístění však mohou interiér spíše znepřehlednit a zbytečně zahltit.

Jak na správný výběr?

Při výběru doplňků i nábytku často dáme na první dojem a pocit, že se nám daná věc líbí. To však k vyladěnému interiéru mnohdy nestačí. Před nákupem musíte přemýšlet, zda se vám daný typ zrcadla do interiéru opravdu hodí. Při nákupu si tedy řekněte, jaký má být hlavní účel zrcadla, zda bude sloužit pouze ke kontrole outfitu, vašeho make-upu či má prostor prosvětlit a vytvořit v něm zajímavé odrazy.

zdroj: pxhere.com

Zvolit můžete koupelnová zrcadla, zrcadlo s osvětlením, které se hodí v případě, že se u něj budete malovat, ale i velkoformátová zrcadla, obdélníková, kulatá apod. Velmi záleží na designu daného zrcadla. Na chodbu budete chtít pravděpodobně větší zrcadlo, ve kterém se uvidíte celí. V jiných místnostech než koupelně a chodbě má však zrcadlo zpravidla dekorační funkci. Proto je vhodné volit zrcadlo, které do dané místnosti zapadne rozměry, barevným provedením i designem.

Rozšíření prostoru i více světla

Zrcadla jsou efektivním prostředkem, který poslouží k optickému zvětšení prostoru i celkovému prosvětlení. Zvolit si můžete zrcadla velkoformátová či menší nástěnná zrcadla v různých tvarech a designech, které budete ladit se zbytkem interiéru. Ideální je zrcadla umístit na pohledovou stěnu či konec místnosti, aby vytvářela dojem, že místnost pokračuje dál, čímž se opticky zvětší.

Čtěte také: Zvětšit prostor lze i opticky. Záleží na použitých barvách, vzorech i typu nábytku.

Vhodně zvolená zrcadla však můžete umístit do ložnice, obývací pokoje, na chodbu i pokoje pro hosty.

zdroj: pxhere.com

Kam ne?

Myslete na to, že zrcadla v interiéru energii nevytváří, ale pouze ji odráží. Příliš mnoho zrcadel ve vašem domově může působit negativně na vaši psychiku. Mozek se totiž stále musí starat o to, co je realita a co pouhý odraz. Ideální je doma mít maximálně dvě až tři zrcadla, přitom jedno v koupelně. Vyhnout byste se měli velkým zrcadlům v ložnici, ta mohou negativně ovlivňovat kvalitu vašeho spánku. Rušit vás mohou samotné odrazy během noci i více světla v místnosti.

Autor: Daniela Nováková
zavřít reklamu