5 tipů na lepší spánek ve vaší ložnici

Ložnice – místo, kde spánkem každý z nás stráví průměrně jednu třetinu svého života. I proto není divu, že bychom se zde měli cítit dobře. A hlavně bychom se zde měli kvalitně a dobře vyspat. Pokud cítíte, že vám už nějakou chvíli není ve vaší ložnici zrovna nejlépe, můžete se inspirovat našimi dnešními tipy, které vám k lepšímu spánku pomohou.

Léto s sebou nepřináší jen dny plné grilování a koupání se, ale také horko. i proto není divu, že právě v tomto období je třeba dodat své ložnici na svěžesti. Pokud se ve své ložnici již nějakou chvíli necítíte nejlépe, máme pro vás tipy, které vám pomohou udělat si ze své ložnice nejoblíbenější místo vašeho domova.

Čtěte také: Tipy, které pomohou vašim pokojovým rostlinám přežít dobu, když jste dovolené

Zbavte se všeho starého. Všeho, na co padá prach

V zimě chceme, aby nám bylo v ložnici teplo. Taková ložnice by měla působit útulně, neměly by chybět těžké závěsy a spousta polštářků, nemluvě o teplých přikrývkách. Letní ložnice by však měla mít zcela jinou energii. Předělávání své ložnice začněte pořádným úklidem. Místo těžkých tmavých závěsů použijte nějaké vzdušnější, klidně si dejte do oken rolety. Knihy, které máte na nočním stolku a nečtete je, schovejte zpět do knihovničky. Rovněž z ložnice odneste všechny lapače prachu. Vše, co půjde, odneste. Vysavač, ale ani žehlicí prkno do ložnice nepatří.

Zdroj: Unsplash

Pořiďte si novou matraci

Má vaše matrace nejlepší léta za sebou? Je proleželá a po vstávání vás bolí záda? Matrace by se dle rad odborníků měla měnit každých 5 až 7 let. Pokud matrace vrže, je v ní prohlubeň nebo je hodně opotřebená, potřebuje výměnu za novou. Při výběru nové matrace do své ložnice myslete na její tvrdost či měkkost, prodyšnost, ale i materiál, z něhož bude vyrobena. Mezi oblíbené materiály patří v současnosti paměťová pěna.

Dalším faktorem, který ovlivňuje výběr matrace, je věk osoby, který na ní bude spát. Děti potřebují spíše tvrdší matraci, která jim bude oporou, ideální je pěnová. Starší osoby dají přednost měkčí a elastičtější matraci.

Zimní přikrývky schovejte

Používáte jednu přikrývku v průběhu celého roku? Nejlepší je mít přikrývky dvě – jednu letní a jednu zimní Zatímco v zimě se vám bude spát dobře v péřové peřině po vaší babičce, v létě je vhodnější vybírat přikrývky z dutého vlákna či jiných lehkých materiálů. Přikrývka by měla být prošitá, výplň se tak nebude uvnitř pohybovat.

Zdroj: Pexels

Nepřehlédněte: Vrzající panty, zašlé nerezové nádobí či perly, i s tím vám může pomoci olivový olej!

Připravte si jarní povlečení

V zimě vám bude příjemné flanelové nebo mikroplyšové povlečení, v létě je vhodnější bavlna či len – zimní motivy pak vyměňte za barvy a motivy květin. Světlejší barvy jsou vhodnější než ty tmavé. Vybírejte si z přírodních materiálů, které budou pro vaši horkem rozpálenou pokožku příjemnější než syntetika, pod kterou se budete potit. Bavlněný satén je v tomto případě nejvhodnější.  

Autorský text

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu