Nejkrásnější opuštěná místa na světě. Nebudete se stačit divit!

I když to tak na první pohled vypadat nemusí, na opuštěných místech je něco kouzelného. Něco, co přitahuje naši pozornost. Na těchto místech jako by se zastavil čas, nikde není žádná živá duše. Právě na těchto opuštěných místech můžeme dobře vidět, jak se prostor bez zásahu člověka změní v průběhu času k nepoznání. Dnes vám představíme nejzajímavější opuštěná místa, která jsme pro vás našli!

Kennecott – Aljaška

Kennecott je město nacházející se na Aljašce, kde to zeje naprostou prázdnotou. V dřívějších dobách zde žili horníci se svými rodinami, avšak koncem třicátých let minulého století došlo k vyčerpání všech důležitých zdrojů – a kvůli nedostatku práce ve městě se všichni obyvatelé rozutekly – až na jednu tříčlennou rodinu, která místo opustila později. 

Stanice Canfranc – Španělsko 

zdroj: Marc Pascual z Pixabay 

Mezinárodní vlaková stanice Canfranc ve Španělsku má již svoje chvíle slávy dávno za sebou, avšak i nyní si udržuje svou majestátnost. V dřívějších časech se jednalo o jedno z nejvíc navštěvovaných vlakových nádraží v Evropě a o druhé největší v době jeho výstavby, kterou byl rok 1928. Nádraží bylo uzavřeno po vykolejení vlaku. 

Grossinger’s Resort – New York

zdroj: James Sammann from Pixabay 

Ačkoliv byste to při prvním pohledu na tento prostor netipovali, v dřívějších dobách se tato budova honosila tím, že se jednalo o jeden z nejluxusnějších hotelů v New Yorku. Ve svých nejlepších časech byla budova hotelu místem, kam se uchylovala spousta celebrit. V důsledku hospodářského úpadku ve městě se však dveře tohoto resortu uzavřely v roce 1986.

Čtěte také: Žena koupila opuštěný dům za 500 dolarů a naplnila jej květinami

Vězení Rummu – Estonsko 

Toto vězení nacházející se v Estonsku má poměrně temnou minulost. Vězni, kteří zde byli uvězněni, byli nuceni pracovat v lomech – a to až do doby, než bylo vězení opuštěno, což bylo na počátku 90. let, kdy přestalo být Estonsko nezávislé na Sovětském svazu. Bez údržby lidmi byl kus vězení brzy zaplaven vodou. V současnosti můžeme vidět kus věznice a pláž. 

Hotel Goricina – Chorvatsko

Zdroj: Maju603 – Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11492605

Hotel Goricina byl v dřívějších časech ozdobou jugoslávského vojenského letoviska, které však bylo zničeno ve válce za nezávislost – a to i spolu s mnoha dalšími hotely. Konkrétně tento hotel se nacházel přímo na chorvatském pobřeží. 

Beelitz – Německo

Zdroj: Doris Antony, Berlin – Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6512373

Tento komplex, jehož historie se datuje až do roku 1800, fungoval svého času jako vojenská nemocnice. Prostor byl opuštěn v polovině devadesátých let, kdy se sovětské síly stáhly z Německa. Ještě stále si můžeme povšimnout poměrně strašidelné, ale nebesky modré výmalby a zajímavých oken se zábradlím. 

Nepřehlédněte: Dům v San Franciscu, který si zamilujete na první pohled

Geamana – Rumunsko

zdroj: needpix.com

Těžba mědi začala v rumunské vesnici Geamana v sedmdesátých letech dvacátého století. Když se těžbou vytvořilo obrovské množství toxického odpadu, nařídil tehdejší diktátor Nicolae Ceausescu úplnou evakuaci všech rodin – bylo jich kolem čtyř stovek. Údolí mělo být využito jako toxická skládka. Ačkoliv byla oblast zaplavena umělým jezerem, stále si můžeme všimnout věže kostela. 

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu