Jak odstranit zápach z myčky?

Zapáchající myčka patří k problémům, které zná každý z nás. A to i v případech, kdy se proti zápachu snažíte bojovat. Oplachujete nádobí před tím, než jej dáte do myčky? Přesto vaše myčka dále zapáchá? V tom případě vám poradíme, jak odstranit zápach z myčky tak, aby vás již netrápil.

Myčka na nádobí patří k jednomu z nejoblíbenějších domácích spotřebičů vůbec. Její používání nám totiž šetří nejen čas, ale také peníze. Při správné péči nám pak myčka může v domácnosti sloužit spoustu let. Jak se ale pozná správná péče o ni? Zapáchá vaše myčka a vy nevíte, co s tím, protože si žádnou chybu neuvědomujete? Dnes vám poradíme, jak odstranit zápach z myčky.

Tip: Pokud zápach není jediným problémem vaší myčky, je možná na čase se porozhlédnout po novém spotřebiči. S tím, jak se design kuchyní posouvá směrem ke kompaktnosti a jednotnému vzhledu, získávají na popularitě zejména elegantní vestavné myčky.

Prevence je základ úspěchu

Je voda ve vaší domácnosti tvrdá nebo měkká? Ještě před tím, než začnete myčku na nádobí používat, byste si měli zkontrolovat její tvrdost. Ačkoliv nové myčky mají změkčovací systém, ty starší jej nemají. Pokud nechcete investovat do nové myčky, ale přesto vám nevadí dát peníze do vylepšení svojí stávající, můžete si pořídit změkčovač vody. A jak poznáte tvrdou vodu? Tvrdá voda po sobě na předmětech zanechává matný povlak, proti kterému vám může pomoci speciální sůl, na kterou je v myčce přímo určená nádobka.

Čtěte také: Jak se zbavit prachu a roztočů ze své matrace? Se správnou péčí to půjde snadno

Je třeba nádobí oplachovat nejprve ručně?

Otázka, kterou si jistě někdy kladl každý z nás. Má se nádobí před vložením do myčky oplachovat? Nebo ne? Rozum velí spoustě z nás, abychom nádobí oplachovali. Na druhou stranu – kde by pak byla úspora času, kdybychom technicky vzato nádobí umyli nejprve sami a potom jej umyla myčka podruhé? Ve skutečnosti nádobí úplně oplachovat nemusíte. Až na jednu výjimku.

Zdroj: pexels.com

Pokud do myčky dáváte nádobí, na kterých je potravina kyselé povahy, mohla by ve spojení s vodou tvořit korozi, která by myčku značně znehodnotila. V případě, že nádobí skutečně neoplachujete, je třeba čas od času vyčistit filtr – ten je složen ze tří částí. Při čištění bychom neměli zapomínat ani na jedinou z nich. Pokud bude filtr zanesený, nebude v myčce voda správně odtékat – což zapříčiní onen nepříjemný zápach.

Nepřehlédněte: Ušetřete za drahé prostředky a použijte sůl. Budete mile překvapeni

Myčku musíte pravidelně čistit

Jednou za čas, ideálně každé dva až tři měsíce, byste měli použít speciální přípravek určený na čištění myček. Jedná se o malé lahvičky s přípravkem, které zavěsíte do koše na nádobí – a následně myčku zapnete. Během tohoto programu dojde k vyčištění myčky od mastnoty, usazenin a dalších nečistot. Čas od času byste pak měli vzít i obyčejný hadřík s vodou a saponátem. S nimi pak umyjte dvířka od myčky, kde se mohou usazovat další nečistoty.

Zdroj: pexels.com

Jak odstranit zápach z myčky? Pomůže vám to, co máte běžně doma

Jedlá soda

Do spodní části myčky vložte hrníček, do kterého nasypete jedlou sodu. Tu však můžete nasypat také do nádržky na mycí prostředek. Nyní spusťte oplachovací program a užívejte si čistoty.

Ocet

Trpí vaše myčka na vodní kámen? V tom případě je pro vás ideální použít ocet. Ten nalijte do nádržky na mycí gel, ale i do spodní části myčky. Zapněte program s vysokou teplotou a delším časem. Myčka bude vydezinfikovaná, ale také zbavena vodního kamene. Tento postup můžete opakovat klidně i několikrát.

zdroj: autorský text | zdroj foto: pexels.com

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu