Ušetřete za drahé prostředky a použijte sůl. Budete mile překvapeni

Každý z nás jistě viděl pohádku, která nás naučila, že sůl je mnohem více než zlato. A je to pravda. Vaření totiž není jedinou příležitostí, kdy si můžeme užít příjemných účinků soli. Může se totiž stát také všestranným pomocníkem při úklidu, ukládání potravin, ale i nejrůznějším čištění.

Ačkoliv sůl patří k něčemu, bez čeho se ve svých životech neobejdeme, ještě stále platí, že všeho moc škodí. Pokud budeme sůl používat v nadměrném množství, může našemu zdraví spíše uškodit. Avšak v případě, že budete sůl používat i na jiné věci než vaření, může se vám stát skvělým sluhou.

Sůl a její účinky na rez

Nechali jste někde stát starou plechovku a nyní se na vás usmívá krásně rezavá skvrna? Nebo vám zrezivělo něco v interiéru? Žádný strach. Jako první vás nejspíš napadne rezavou skvrnu umýt hadříkem s vodou, když však zjistíte, že to nepomůže, je čas hledat další řešení. A my jedno máme. Sůl! Rezavou skvrnu zasypte solí a přidejte pár kapek citronové šťávy. Počítejte však s tím, že zde bude sůl působit jako abrazivní prostředek, který by mohl některé povrchy poškrábat. Proto opatrně u dřevěných povrchů, plast tento způsob čištění zvládne. Sůl s citronem začněte roztírat houbičkou, klidně trochu přitlačte. Jistě to pomůže.

Čtěte také: Jak ušetřit za vodu v domácnosti? Vyzkoušejte tyto rady

Vyčistěte svoji troubu

Pečete pravidelně? Pokud ano, vaše trouba je dost možná i ušpiněná. Pokud zde nestačí omytí vlhkým hadříkem, nasypte do trouby sůl a nechte ji působit půl hodiny na nejvyšší možný stupeň. Během chvíle vše začne nepříjemně páchnout, je to však běžný jev, kterého se nemusíte bát. Troubu nechte vychladnout, nyní by měly jít nečistoty bez problému setřít. Stejným způsobem můžete vyčistit také plynový sporák. Na jakoukoliv nečistotu dejte ihned sůl, po vychladnutí vše lehce setřete.

Zdroj: pexels.com

Lesk jako blesk – sůl na vašich oknech

Chcete, aby se vaše okna krásně leskla? V tom případě je po vyčištění přetřete vlažnou vodou s hrníčkem soli. V létě se na ně nebude přichytávat pyl, v zimě nebudou namrzat. To samé platí také pro okna na vašem autě. Když přidáte sůl do pračky ve chvíli, kdy budete prát záclony, budou krásně zářit.

Nepřehlédněte: Postavte si vlastní dům svépomocí a ušetřete

Zbavte se zápachu z cibule a česneku

Loupali jste větší množství cibule nebo česneku? V tom případě je velká pravděpodobnost, že vám proti zápachu nepomůže ani umytí rukou mýdlem. V tuto chvíli si do dlaní nasypte trochu soli, přidejte i pár kapek citronové šťávy. Tuto směs si rozetřete po rukách. Během chvíle přestanou zapáchat.

Zdroj: pexels.com

Žehlička bude jako nová

Žehlili jste tričko s nápisem a omylem jste s ní najeli rovnou na gumový povrch? V tuto chvíli vaši žehličku pravděpodobně zdobí nehezká šmouha, které nemůžete zbavit. Co teď? Nasypte sůl na papír, zapněte žehličku na nejvyšší stupeň a přejíždějte s ní po hrudkách. Uvidíte, že se brzy přiškvařená guma odlepí.

Zdroj: autorský text

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu