Doma nemusíte ležet jenom na gauči. Jak si vytvořit domácí fitcentrum?

Nechcete platit vysoké poplatky za vstupné posilovnám nebo fitcentrům? Nemusíte, protože si ve svém vlastním domě můžete vytvořit posilovnu na míru. Navíc se v současné situaci všechny veřejné sportovní areály uzavřely, takže by vám mohl chybět pohyb. S tím můžete snadno skoncovat s domácí posilovnou, do které byste si měly pořídit například rotoped, běžecký pás nebo veslařský trenažér.

Běhat můžete v pohodlí domova

I když nejsou zdravotní procházky zakázané, určitě se nechcete zbytečně pohybovat ve veřejném prostoru. Pořízením běžeckého pásu tak zabijete dvě mouchy jednou ranou. Nejenom, že budete moci pokračovat ve vašem tréninkovém plánu, ale ještě se nebudete muset obávat, že při běhu potkáte někoho nakaženého. Jaký běžecký pás si zakoupíte, je samozřejmě na vás, avšak měli byste dbát na kvalitu. Při neodpruženém pásu například riskujete poškození kolenních kloubů.

Při jízdě na kole můžete koukat na televizi

Pokud jste milovníky cyklistiky, je pro vás určitě těžké vyrovnávat se s nařízenou karanténou. Není však nic jednoduššího než si pořídit rotoped, nebo cyklotrenažér, abyste mohli sportovat v pohodlí svého domova.

Cyklotrenažér nevyžaduje žádnou příliš velkou investici, protože jsou některé typy stavěné na kompletaci se silničním kolem. Jezdit tak budete na svém bicyklu, a navíc se přitom můžete dívat na televizi. Jako motivaci můžete využít záznamy z minulých ročníků Tour de France.

Pro posílení celého těla je nejlepší veslařský trenažér!

Ano, mnozí z vás by mohli namítat, že se nic nevyrovná zvedání činek v posilovně, avšak tento jednorázový pohyb není pro lidské tělo příliš prospěšný. Pokud chcete komplexně posílit celé tělo, měli byste si domů pořídit veslařský trenažér. Nejedná se sice o malou investici, ale zase ušetříte za návštěvy posilovny. Specifickým pohybem budete navíc posilovat nejenom nohy, nýbrž i funkční svaly zad nebo trupu.

Už se nemusíte vymlouvat, že při karanténě nemůžete sportovat. Pokud nejste ve finanční nouzi a máte volné prostory, vybudujte si doma domácí posilovnu, která vám pomůže zapomenout na každodenní starosti.

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT