Drobnosti, které zbytečně zatěžují váš měsíční rozpočet aneb kterým věcem se vyhnout a jak ušetřit?

Na internetu se samozřejmě nachází mnoho rad a tipů, které zaručeně fungují a s jejichž pomocí se vám určitě podaří ušetřit obrovské peníze. Některé z nich se ale zakládají na nepravdě nebo fungují pouze v modelových domácnostech, a nikoliv v reálném životě. Proto se dnes podíváme na několik drobností, o kterých možná ani nevíte, ale přesto vám vcelku rapidním způsobem vysávají peněženku.

Jak ušetřit v koupelně?

Nikdo nechce chodit ve špinavém prádle, avšak pokud není oblečení totálně zašpiněné, stačí jej vyprat na 40 °C bez předpírky na rychlý program. Samozřejmě se někdy může stát, že nemáte dostatek špinavého prádla na naplnění celého bubnu. V takovém okamžiku nezoufejte a raději zvolte na pračce poloviční program. Nevěřili byste, kolik vody a energie můžete tímto jednoduchým trikem ušetřit.

Dá se ušetřit v kuchyni?

Vlastníte-li elektrický sporák, pak si uvědomte, že po vypnutí stále generuje teplo. Nebojte se jej tedy vypnout ještě před koncem vaření, protože jídlo se na rozpálené desce i tak dodělá. Ještě před vařením ale ohřejte vodu v rychlovarné konvici. Je to nejenom o dost rychlejší, ale i levnější. Naopak ledničku se snažte umístit na nejvíce chladné a temné místo v celé místnosti. Tím pádem nebude muset vynakládat tolik energie na uchlazení všech potravin.

Detaily, za něž vám peněženka poděkuje

Samozřejmostí by mělo být používání pouze úsporných žárovek, se kterými ovšem neblikejte. I když jsou žárovky velice úsporné, přesto zhasínejte v neobydlených místnostech. Pozornost byste měli věnovat i televizoru, zvláště pak, pokud u něj rádi usínáte. Televize nepatří mezi úsporné spotřebiče, takže se určitě vyplatí nastavit časovač vypnutí. Nezáleží tedy na tom, zda usnete nebo ne, protože se po uplynutí vytyčené doby televize sama vypne a nebude spotřebovávat žádnou energii.

Přečtěte si další tipy, jak se dá ušetřit s pomocí chytré domácnosti.

Jak můžete sami vidět, opravdové šetření v domácnosti je spíše o chytrosti než o nějakém omezování. Tím, že nebudete jíst, pít ani topit sice ušetříte, ale pro váš organismus to určitě není to pravé ořechové. Dbejte na naše tipy a uvidíte, že nějakou tu korunu za rok provozu ušetříte.

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu