Dům, jehož vydekorování ženě zabralo celých 15 let. Jaký je výsledek?

Designérka Madeline Stuart strávila dekorováním a zařizováním svého domova celých patnáct let! A nyní je konečně připravena se o svoje dílo podělit se zbytkem světa. A vy u toho můžete být s námi.

V Kalifornii se můžeme setkat s nejrůznějšími typy bydlení, z nichž je pak naprosto každé zcela originální. Jinak tomu nebylo ani v případě domu jednoho páru, který si koupil dům ve španělském stylu se sedmi ložnicemi z roku 1928, jenž je obklopený obrovským množstvím agávových rostlin. Pár toužil po tom, aby jejich dům vypadal co nejlépe, i proto do procesu zařizování pozvali designérku, která se na úpravách tohoto domu podílela celých 15 let!

Dům je plný starožitností

Sama designérka říká, že se pro ni tento dům stal vášní, na které ráda s přestávkami pracuje již celých patnáct let. Miluje ten pocit, kdy do domu vstoupí po delším čase, kdy se může pokochat výsledky svojí práce před tím, než se pustí do další realizace. Ačkoliv si dům zachovává svoji osobitost pramenící ze svojí dlouhé historie, povedlo se Madeline do domu začlenit také dostatek moderních prvků. Povznesla několik starožitných kousků na zcela světovou úroveň. Pro Madeline je důležité vytvořit takové prostředí, které bude soudržné. I sebemenší detail může hrát v celkovém působení interiéru velkou roli.

Čtěte také: Venkovská chalupa ve stylu našich babiček

Síla se skrývá v detailu

V obývacím pokoji si můžeme povšimnout stěny pokryté reprodukcí Batchelderovy dlaždice (také v kuchyni), nechybí zde však ani dřevěné trámy a starožitný kamenný krb. Místnost je zařízena poměrně masivně, všechny tyto prvky jsou však vzájemně v dokonalé harmonii, které spolu funguje. Všechno dřevo v domě je natřeno hnědočernou barvou, díky čemuž prostor působí pěkně uceleně. V kombinaci se světlou výmalbou získal pár bydlení, na které je radost pohledět.

autor: TREVOR TONDRO

O masivní kusy nábytku zde není nouze

Díky tomu, že jsou prostory v domě opravdu velké, mohla si designérka dovolit použít i masivní kusy nábytku nebo větší množství jednoduchých kousků. V jídelně najdeme například starožitné židle u jídelního stolu, o detail se starají svícny na prostorné komodě, nemluvě o kouzelném lustru. Kuchyň si taktéž zachovala svoje starožitné kouzlo, najdeme zde však všechno, co by mohl současný moderní člověk při vaření potřebovat. Kromě moderních spotřebičů je tu dostatek úložných prostor, ale také velká pracovní plocha. O oživení se stará barevný obklad na kuchyňském ostrůvku. Po celém domě jsou umístěny velké francouzské dveře, jimiž lze projít na terasu.

autor: TREVOR TONDRO

Nepřehlédněte: Souboj materiálů: pro a proti u cihlového vs. dřevěného domu

Pracovna je zařízena také starožitně, avšak nechybí zde nic důležitého. Je zde jak prostor pro studium, tak i pro výtvarné vyžití majitelů. V ložnici je umístěna doslova královská postel, ložnice pro hosty je více decentní. Koupelna v černo-bílé barvě se zlatými prvky je jen třešničkou na dortu. Na zahradě stojí za zmínění nejen terasa s příjemným posezením, ale také velký bazén, kde se majitelé mohou zchladit po náročném dni.

autor: TREVOR TONDRO

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu