Dům plný zeleně působí jako soukromá oáza klidu a pohody

Prázdninový dům s názvem Casa Picasso je místem, kde se praktičnost kloubí s vytříbeným designem. Každý kousek místa, který v tomto domě najdete, má své funkční využití. Dokonalá interakce mezi interiérem a exteriérem byla hlavním smyslem projektu. Při stavbě bylo použito zejména místních materiálů a textur nacházejících se na poloostrově Yucatan. Tím se dosáhlo velmi autentického efektu.

Dům slouží zejména o prázdninách a v zimě

Tento dům o rozloze 145 metrů čtverečních se nachází v historické části města Merida. Pro majitele je jejich dům soukromou oázou pohody a relaxu. Dům má dvě ložnice, navržen byl jaké prázdninový dům – svým majitelům slouží jako útočiště před chladnými zimami v New Yorku.

Čtěte také: Jaké jsou výhody plynového krbu?

Světlé barvy a zeleň jsou zde nutností

Díky použití světlých barev (dům je sám o sobě menší a bylo jej třeba opticky zvětšit) došlo k přeměně malých prostor na místo, které působí velmi příjemně a otevřeně. Pocit klidu a pohody umocňuje použití přírodních materiálů – zejména dřeva, ale také použití velkého množství zeleně.

Dům má dvě útulné ložnice

Po vstupu do domu si můžete všimnout obývacího pokoje a dvojitého schodiště, které vede do první ze dvou ložnic. Se skříní, koupelnou a malou terasou, která směřuje k bazénu, je tento prostor místem nesoucím název domu – uvnitř je zobrazeno umělecké dílo od Pabla Picassa. Když sejdeme po schodišti zpět dolů, můžeme si všimnout, že částečně slouží také jako malá knihovna.  Nad ním visí obraz od mexického umělce.

foto: Workshop, diseño + construcción, Mérida, Yucatán.

Před vstupem do kuchyně najdeme technickou místnost, která skryje vše, co nemá jít na první pohled vidět. Vedle ní se nachází výklenek pro lednici. Bílá křemenná kuchyňská linka ladí k malému dřevěnému stolu a dvěma židlím obráceným směrem k terase a venkovnímu bazénu.

Nepřehlédněte: Nenechte svůj domov zhoršit vaše podzimní alergie

Bazén, houpací síť a vlastní prales

Hlavní terasa je obklopena kamennými zdmi, vzrostlou zelení, navíc je doplněna povrchovou úpravou z přírodní pryskyřice. Díky kombinaci zeleně, designu a použitých materiálů je na první pohled vidět, jak moc je zde dům spjatý s přírodou. Pokud se dostaneme do zadní části objektu, můžeme si všimnout bazénu a houpací sítě.

Hlavní ložnice má vysoké stropy a je plná přirozeného denního světla. Díky tomu toto místa vypadá mnohem větší, než ve skutečnosti je. I v koupelně se nachází dlaždice se stejným designem jako ve zbytku domu. 

Zdroj: Workshop, diseño + construcción, Mérida, Yucatán.

Autor: Nikola Zatloukalová
zavřít reklamu