Jaké jsou výhody plynového krbu?

Teplo, atmosféra a krása pouhým stisknutím tlačítka – kdo by nemiloval plynové krby? Popularita těchto krbů v posledních letech stále stoupá. S pokrokem v krbové technologii a efektivitě je snadné pochopit proč.

Vzhled plynových krbů prošel dlouhou cestou, palivová lůžka jsou autentičtější a byty v rušných městských částech tak nachází praktické řešení, které také vypadá dobře. Vzhled je však jen částí rovnice, při nákupu je třeba vzít v úvahu mnoho dalších aspektů. Jak si vybrat ten správný krb pro vás?

Existují dva základní typy instalace:

  • volně stojící,
  • vkládací,
  • vestavěný.

Volně stojící krby fungují dobře, když máte omezený prostor, a snadno se instalují. Kouřovod je odkrytý a jednoduše se instaluje přes střechu nebo přímo přes vnější stěnu.

Vkládací krby jsou skvělé pro domácnosti, které již mají stávající krb, který chcete vyměnit. Jednoduše zasunete nový krb s vložkou a přidáte nový systém odvodu spalin.

Vestavěné plynové krby jsou široké, elegantní, často bezrámové, které jsou moderní a opravdu se hodí do každého stylu domova.

Tepelný výstup

Čím větší je plynový krb, tím více plamene vytvoří, takže větší krb bude produkovat více tepla. I když by se vám mohl líbit vzhled ultraširokých krbů, pokud je váš pokoj příliš malý, bude generovat příliš mnoho tepla.

Pokud ale například vaše jídelna sousedí s obývacím pokojem, skvělou volbou je oboustranný krb, vypadá úžasně a rozděluje teplo mezi dva prostory.

Efektivnost plynového krbu

Existuje mylná představa, že plynové krby přicházejí s vysokými provozními náklady, ale plyn (zejména zemní plyn) je jednou z nejlevnějších dostupných forem energie. Musíte si jen koupit energeticky úsporný plynový krb!

Pro usnadnění rozhodovacího procesu doporučujeme na začátku vypracovat rozpočet. Náklady na zařízení jsou pouze první částí, jsou zde i náklady na instalaci. Liší se v závislosti na povrchových úpravách a designu, který budete pořizovat. Protože to může zahrnovat několik různých obchodníků, může to být spousta skrytých nákladů.

Pokud využijete služeb prodejce, který poskytuje kompletní služby – od nákupu až po úplnou instalaci, ušetříte čas a potíže s projektovým řízením instalace, zajišťováním dodávek produktů a spojováním celé věci, což vám také pomůže lépe se držet rozpočtu.

Dodejte svému obydlí to opravdové teplo domova.

Autorský text

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu